Połącz się z nami

Wiadomości

Sylwia zbiera pieniądze na operację guza. Najbliższa taka klinika jest w Niemczech

Opublikowano

w dniu

Nazywam się Sylwia Pietrzak i jestem żoną Bartka oraz mamą dwóch nastoletnich córek: Asi i Uli. Przedstawiam się w taki sposób, ponieważ te dwie role są dla mnie najważniejsze w życiu. Każdy z nas ma mnóstwo marzeń. Moim marzeniem od kiedy pamiętam było stworzenie kochającej się rodziny.

Razem z mężem powtarzaliśmy sobie, że „kochając się, mając zdrowie, ręce gotowe do pracy i zachowując logiczne myślenie poradzimy sobie w każdej sytuacji”. Tym przesłaniem kierowaliśmy się przez całe dotychczasowe życie. Aż do 16 listopada 2021 roku. Ten dzień zmienił nasze życie na zawsze…

Zaczęło się od moich kłopotów z wysławianiem w trakcie pracy. Czułam blokadę w ustach, gdyż nie mogłam wypowiedzieć zdania, które w pełni świadomie tworzyłam w głowie. Myślałam, że złe samopoczucie szybko minie, ale objawy nie ustępowały

i wezwano karetkę. Znalazłam się w potwornie frustrującej sytuacji, w której umysł myślał logicznie, a werbalnie niewiele potrafiłam przekazać. Ratownicy medyczni podejrzewali udar. Po przywiezieniu do szpitala diagnoza została zweryfikowana. Wykonano tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. Wykryto u mnie guza mózgu. Jest to oponiak o wielkości ok. 2 cm x 2 cm. Po dwóch godzinach wszystkie objawy, które pojawiły się wcześniej ustąpiły. Podczas rozmowy z neurochirurgiem usłyszałam, że oponiaki są najczęściej guzami niezłośliwymi, ale ten, którego u mnie wykryto jest niestety złośliwie ulokowany, co znacząco utrudnia operację. Moja zmiana nowotworowa obejmuje zatokę jamistą, sięgającą do siodła tureckiego i zwęża światło tętnicy szyjnej wewnętrznej prawej oraz tętnicy przedniej mózgu (oponiak je oplata). Ponadto uciska skrzyżowanie obu nerwów wzrokowych i leży w sąsiedztwie przysadki.

Po wyjściu ze szpitala udałam się na konsultacje: okulistyczną i endokrynologiczną oraz przesłałam dokumentację medyczną do prof. Ząbka z Centrum Gamma Knife Kliniki Neurochirurgii w Warszawie. W odpowiedzi otrzymałam wiadomość, że przypadek mojej choroby nie kwalifikuje się do radioterapii za pomocą noża Gamma z uwagi na fakt, że guz uciska i przemieszcza aparat wzrokowy. Znaczy to tyle, że naświetlania spowodowałyby ślepotę.

 

Konsultowałam się z najlepszymi neurochirurgami w Polsce, którzy specjalizują się w przeprowadzaniu operacji guzów niefortunnie zlokalizowanych. Byłam na konsultacjach w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Szczecinie i Mościskach koło Grodziska. Złożyłam też wniosek do Ministra Zdrowia o sfinansowanie operacji, ale niestety nie wyrażono na to zgody. Neurochirurdzy, którzy konsultowali mój przypadek są zgodni, że położenie guza jest bardzo trudne i z tego powodu ryzyko, jakie niesie zabieg operacyjny jest bardzo wysokie. Mogę stracić wzrok, gdyż oponiak jest bardzo blisko skrzyżowania nerwów wzrokowych. Mogę również dostać udaru, gdyż oplata on tętnicę szyjną i przednią mózgu. Ekspansja do zatoki jamistej zaburzy funkcjonowanie całego organizmu i może wystąpić porażenie nerwów twarzowych, a uszkodzenie naczyń krwionośnych licznie przebiegających w okolicy guza może doprowadzić do wylewu krwi do mózgu, co w finale doprowadzi do śmierci. Jeżeli nie zdecyduję się na operację, wyżej wskazane objawy również sukcesywnie będą się pojawiać, prowadząc do niepełnosprawności, a następnie śmierci.

 

Podczas jednej z licznych prób szukania pomocy otrzymałam informację, że w Hannoverze znajduje się Klinika i Placówka Badawcza Neurochirurgii ( INI ), która specjalizuje się w operowaniu guzów mózgu w trudnych lokalizacjach. Szpital cieszy się wyjątkowym uznaniem w całej Europie. Przede wszystkim z uwagi na nieliczne powikłania, jakie występują u pacjentów podczas operacji i również po przeprowadzonych zabiegach. Nie mając nic do stracenia, wysłałam do INI swoją dokumentację medyczną. Ku wielkiej radości, otrzymałam kwalifikację do operacji ze wskazaniem szybkiego wykonania. Głównie z uwagi na duży ucisk oponiaka na nerw wzrokowy. Niestety, koszt operacji nie należy do niskich. Przeprowadzenie zabiegu operacyjnego w Klinice wyceniono na 64 000 € (ok. 293 000,00 PLN).

 

Mam 44 lata, wspaniałą rodzinę i pracę, do której z przyjemnością wstaję każdego ranka. Mam też guza mózgu, który chwilowo przysłonił moje szczęśliwe życie. Podjęłam decyzję o operacji i bardzo bym chciała, aby odbyła się ona w Hannoverze. Pragnę operacji tam, gdzie ryzyko zabiegu oraz możliwych powikłań jest najmniejsze. Koszty operacji są bardzo wysokie, zdecydowanie ponad nasze możliwości finansowe. Dlatego ośmielam się prosić o wsparcie…

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Strażacy gasili altankę w Piaskach Wielkich

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Wolin

Strażacy z OSP Wolin gasili pożar przyczepy kempingowej,  w miejscowości Piaski Wielkie.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, przyczepa znajdowała się w płomieniach, działania ratowniczo-gaśnicze, prowadził już zastęp z OSP Troszyn. Kolejne czynności polegały na wprowadzeniu roty w aparatach ODO, do wnętrza celem przeszukania – informują strażacy z OSP Wolin.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dogaszeniu zarzewi ognia i przyjeździe patrolu Policji, działania strażaków zostały zakończone.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad drogą

Opublikowano

w dniu

W piątek, 10 maja strażacy z OSP Kołczewo zostali zadysponowani w sile jednego zastępu do usunięcia pochylonego drzewa na DW 102 w miejscowości Świętouść.
– Zaraz po powrocie do remizy zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu  do usunięcia pochylonego drzewa w miejscowości Międzywodzie – mówią.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Zakaz wprowadzania psów, to nie pomysł kota Zenka

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Nawet 4 tys. osób dziennie wchodzi na szczyt wieży widokowej w Wolinie. To nowa atrakcja turystyczna, którą bardzo polubili zwiedzający. Jest jednak jedno „ale” . Wejść nie można ze swoim pupilem. 

Przed wejściem powieszono tabliczkę, że zakazuje się wprowadzania psów. Zakazu pilnuje mężczyzna wpuszczający turystów na wieżę widokową. 

– To nie mój wymysł. To sanepid zakazał – ucina.

Właściciele psów albo nie wchodzą wcale, albo proszą osoby, które zeszły o to aby przypilnowały ich pupila.

– Myślałam, że to dlatego, że jest tu kot Zenek i nie akceptuje psów. Jednak okazuje się, że to nie jego wymysł – mówi ze śmiechem jedna z turystek.

Jak się dowiedzieliśmy, kot Zenek akceptuje psy, jednak woli aby nie stawały mu na drodze, ani nie wyjadały jedzenia z kociej miseczki. Z zakazem wstępu psiakom nie ma nic wspólnego.

_

Kot Zenek – kot mieszkający u stóp wieży widokowej w Wolinie.  Pracownicy budujący wieżę tak bardzo go polubili, że ustawili mu domek.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

W 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Wolina

Opublikowano

w dniu

4 maja 1945 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszych wysp. To wtedy Armia Czerwona zdobyła Wolin. No właśnie – zdobyła? Wyzwoliła? Odzyskała? Pamięć o tych wydarzeniach, tak trudnych dla interpretacji, nadal rządzi nasza wyobraźnią, polityką i emocjami. W tym roku 4 maja spotkamy się z prof. Janem M. Piskorskim, wybitnym znawcą historii Pomorza i stosunków polsko-niemieckich, autorem m.in. wydanego właśnie zbioru esejów „Bitwy o przeszłość. Nauka, polityka, media, edukacja”.

Piskorski stwierdza, że historia „nie lubi, gdy z niej żartują, i odpowiada niszczycielską potęgą swoich wichrów, sprowokowanych przecież przez nas. Kultura zachodnia poza historią nie istnieje. Kryzys myślenia historycznego jest zarazem kryzysem naszej cywilizacji. Nie zapomnieliśmy o przeszłości. Jesteśmy nią owładnięci”.

Zapraszamy więc Państwa do rozmowy o bojach o przeszłość, stosunkach polsko-niemieckich, oraz miejscu naszego regionu na mapie Polski i Europy.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Oleksy

  • 4 maja 2024 r., godzina 17.00
  • Dworek Woliński
  • Wolin ul. Zamkowa 23 a

Partnerem cyklu Archipelag Idei jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl jest realizowany pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

#Pomorze Zachodnie

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Pożar budynku gospodarczego w Rabiążu

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy z OSP Kołczewo, OSP Ładzin oraz JRG Międzyzdrojów gasili pożar budynku gospodarczego w miejscowości Rabiąż. 

W chwili dotarcia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był już dach budynku. 

– Strażacy niezwłocznie przystąpili go gaszenia przy użyciu dwóch prądów wody. Pożar po kilkunastu minutach udało się opanować – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Zmontowano przęsło nowego mostu w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Przęsło łukowe nowego mostu w Wolinie na S3  jest już zmontowane. W maju planowane jest nasunięcie przęsła nad cieśninę Dziwna z pomocą barek. Do tego czasu będą jeszcze prowadzone między innymi prace związane z pogłębieniem dna w rejonie podpór.

Na obwodnicy Wolina powstaje most dla drugiej jezdni S3, bliźniaczy dla obecnego mostu łukowego, który powstał w 2003 roku.

Zakończenie realizacji całego północnego fragmentu ekspresowej drogi S3 na wyspie Wolin pierwotnie było planowane w drugim kwartale 2024 r.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524