Połącz się z nami

Wiadomości

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady

Opublikowano

w dniu

W środę 27 października 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2021/2022. W zawodach uczestniczyło 6 zawodniczek i 6 zawodników z 3 szkół ponadpodstawowych powiatu kamieńskiego.
Kategoria Dziewcząt

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim 3 : 0
  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 3 : 0
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach 0 : 3

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim

Kategoria Chłopców

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim 1 : 3
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach 3 : 0
  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 3 : 0

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach

Dodatkowo odbyło się podsumowanie Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, która odbyła się we wtorek 19 października 2021 roku na Stadionie Miejskim w Wolinie.
Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 370 pkt.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 318 pkt.
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach – 305 pkt.
IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 294 pkt.

Klasyfikacja końcowa chłopców:
I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 689 pkt.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 620 pkt.
III miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie – 616 pkt.
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Benicach – 263 pkt.

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów pani Małgorzacie Kołodziejczyk, panu Pawłowi Muzyczuk oraz zawodnikom Uczniowskiego Klubu Sportowego Herkules w Kamieniu Pomorskim.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka” 

Opublikowano

w dniu

2 grudnia miała miejsce wyjątkowa akcja charytatywna o nazwie „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka”, skierowana do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu kamieńskiego, domów dziecka oraz samotnych seniorów dotkniętych kryzysem ubóstwa. 
Ponad 50 wolontariuszy oraz harcerze, pracownicy administracyjni urzędów gmin i instytucji połączyło siły, aby zebrać żywność, artykuły chemii gospodarczej oraz słodycze dla tych, którzy potrzebują wsparcia.
Darczyńcy i sympatycy akcji wsparli ją hojnie, ofiarowując przedmioty o wartości 44 547 zł podczas finału zbiórki. Dodatkowo, ponad 15 000 zł zebrano dzięki licytacjom prowadzonym na profilu „Wielka Paka” na Facebooku.
To niezwykłe wydarzenie zyskało honorowe poparcie marszałka województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, dzięki któremu wszyscy wolontariusze otrzymali ciepłe posiłki.
Dzięki hojności ludzkich serc oraz ciężkiej pracy wolontariuszy udało się przygotować ponad 300 paczek żywnościowych. To ogromne wsparcie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Zima często ukazuje prawdziwe oblicze człowieczeństwa, a wyniki tegorocznej akcji charytatywnej oraz kolejny rekord w szacowanej kwocie zebranych darów i przedmiotów na licytację potwierdzają tę ideę.
Dzięki zaangażowaniu i hojności wielu ludzi, akcja „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka” stała się wyjątkowym, cyklicznym wydarzeniem, które wnosi światełko nadziei do życia osób najbardziej potrzebujących w naszym powiecie.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Trwają poszukiwania 49-latka z Ukrainy

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

W powiecie kamieńskim trwają poszukiwania 49-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ostatni raz widziany był dzisiaj  w sobotę w Międzywodziu na wysokości mariny. Spacerował ze swoją matką. W pewnym momencie oddalił się w nieznanym kierunku. 

– Mężczyzna jest upośledzony umysłowo, kontakt z nim jest utrudniony, nie mówi po polsku. Reaguje na zdrobnienie imienia KOLA. Nie jest agresywny, nie posiada przy sobie żadnych niebezpiecznych narzędzi – informują policjanci.

Do poszukiwań włączyli się strażacy m.in z Kołczewa, Wolina i Międzyzdrojów.

– Wraz z rozwojem sytuacji oraz zwiększaniem się obszaru poszukiwań podjęto decyzję o zadysponowaniu terenowych pojazdów. Dodatkowo zadysponowani zostali strażacy z OSP Wolin wyposażeni w specjalistycznego drona ratowniczego posiadającego kamerę termowizyjną – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Pomimo kilkugodzinnych wysiłków połączonych sił strażaków oraz policjantów zaginionego nie udało się odnaleźć.

Mężczyzna w chwili zaginięcia ubrany był w ciemno-szarą kurtkę z kapturem, granatowe jeansy z podwiniętymi nogawkami, czarną czapkę i czarne buty.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Skoszewo. Wybudują kilometr asfaltowej drogi

Opublikowano

w dniu

Foto: Urząd Miejski w Wolinie

Już niebawem mieszkańcy Skoszewa do domów będą dojeżdżali nową drogą – w miejscowości tej powstanie ponad kilometr asfaltowej drogi.

– Szczególnie dziękuję Staroście Kamieńskiemu Józefowi Malcowi, któremu tak samo jak mi zależało na realizacji tej inwestycji – informuje Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

Wiele merytorycznych spotkań i dyskusji spowodowały, że zarówno długość pierwotnie zakładanej drogi została zwiększona jak i przyjęto bardziej trwałą technologię wykonania.

Gmina Wolin sfinansowała aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz zadeklarowała wsparcie finansowe w zakresie realizacji inwestycji – łącznie ok. 750 tys. złotych.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

„Start! – rusza VI edycja Konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę”

Opublikowano

w dniu

Woliński Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” realizowanego w ramach projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic – „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie w Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej (Hortobágyi Nemzeti Park).

– To już szósta edycja konkursu realizowanego od 2018r. Konkurs jest skierowany do młodzieży kl. VI – VII uczęszczającej do szkół wskazanych w załączniku do Regulaminu. Nagrodą dla trzech zwycięskich zespołów w każdym z krajów- Polka, Węgry, jest 7-10 -dniowy pobyt studyjno-edukacyjny w  węgierskim parku Hortobagy oraz w Wolińskim Parku Narodowym. Dodatkowo, sześć szkół, z których uczniowie uzyskają najwyższą liczbę punktów w konkursie, otrzyma nagrody związane z edukacją przyrodniczą  do 1 500 zł każda – informuje Elżbieta Waliszewska – Lorent z WPN-u.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do 11 grudnia 2023r. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę trzyosobowych zespołów.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronach:

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Mężczyzna wpadł do wody w Wolinie. Pomogli świadkowie

Opublikowano

w dniu

Strażacy dostali wezwanie do portu, przy ulicy Niedamira w Wolinie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wpadł do wody i został wyciągnięty przez świadków zdarzenia.

– Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, poprzez zapewnienie komfortu termicznego do czasu przybycia ZRM. Po przekazaniu poszkodowanego Ratownikom Medycznym, działania zostały zakończone, mężczyzna został zabrany do szpitala – informują strażacy z OSP Wolin.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Skutki silnego wiatru. Połamane drzewa i gałęzie

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

257 razy zachodniopomorscy strażacy byli wzywani w ciągu ostatniej doby do usuwania skutków wichury, która przeszła nad regionem.

Strażacy z gminy Wolin także byli wzywani do powalonych drzew i połamanych gałęzi.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524