Połącz się z nami

Wiadomości

Studio Muzyki Fundacji Teatr Teatr. Uczą gry na instrumentach i nie tylko

Opublikowano

w dniu

Foto: Krzysztof Sokalski

W Domysłowie na początku września otwarto Studio Muzyki Fundacji Teatr Teatr. Prowadzi go Brygida Borecka z mężem Waldemarem. Dzięki środkom z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej udało się zakupić samochód i postawić drewniany dom. Trzeba go jeszcze dokończyć i wyposażyć. Wewnątrz będą prowadzone lekcje muzyki, plastyki i zajęcia teatralne.

Powstanie takiego miejsca było marzeniem Brygidy Boreckiej. Po przeprowadzce z Pyrzyc,  wraz z mężem kupiła ziemię w Domysłowie na wyspie Wolin. Od razu zaczęła swoją aktywność. To za jej zasługą powstał Zespół Domysłów i Chór Świerzno Śpiewa.

Dzięki Ośrodkowi Wsparcia Ekonomii Społecznej w Szczecinie udało się utworzyć to miejsce. Nasza fundacja prowadzi odpłatne i nieodpłatne działania pożytku publicznego w ramach działań statutowych, a dzięki ośrodkowi ma zapewnioną m.in. obsługę księgową. My w tym czasie możemy zająć się nauką dzieci i młodzieży oraz wszystkim tym co potrafimy najlepiej – tłumaczy Brygida Borecka.

Boreccy większość czasu poświęcają nauce najmłodszych. Uczą ich gry na fortepianie, gitarze i emisji głosu.

Jeździmy do dzieci z okolicy, które chcą uczyć się gry na instrumentach muzycznych. W mieście to jest może i łatwe, ale na wsi to nie lada wyzwanie. Wiele dzieci jest wykluczonych komunikacyjnie – rodzice nie mają samochodu, autobus nie dojeżdża – wtedy wsiadamy w samochód i jedziemy na lekcję np. gry na gitarze – opowiada Brygida Borecka. – Czasami do samochodu pakujemy także nasz obwoźny teatr: kostiumy i scenografię – dodaje.

Foto: Krzysztof Sokalski

Studio w Domysłowie powstało z pasji do wrażliwości. Brygida Borecka z mężem wcześniej zaszczepiła ją u swoich dzieci. Teraz przyszedł czas na innych. Założyła fundację. Jej misją jest nauka muzyki, plastyki i teatru wszystkich tych, którzy tego chcą.

Foto: K. Sokalski

Brygida Borecka pochodzi z Pyrzyc, gdzie przed laty utworzyła zespół wokalno – instrumentalny, który działał przy Młodzieżowym Domu Kultury w Pyrzycach. Prowadziła także założony przez siebie chór Szantyska, działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Pyrzycach. W 2004 roku ukończyła studia w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2004 roku mieszka wraz z mężem w Domysłowie na wyspie Wolin.

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Zderzenie dwóch busów. Poszkodowanych 5 osób

Opublikowano

w dniu

Dwa samochody zderzył się na drodze S3 na wysokości Dargobądza.  Jedna z osób poszkodowanych była zakleszczona w samochodzie, konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego aby ją uwolnić.

– Działania strażaków polegały również, na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym osobom, do czasu przybycia kolejnych karetek Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Wolin.

Finalnie 5 osób zostało przewiezionych do szpitali. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśnia Policja. Na czas wypadku został wprowadzony ruch wahadłowy.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Wypadek motocyklisty w Dargobądzu

Opublikowano

w dniu

Foto: Dronoujście

Motocyklista trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło we wtorek na DK3 na wysokości Dargobądza. Z nieustalonych przyczyn, kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Zadecydowano o konieczności szybkiego transportu do szpitala przy użyciu helikoptera.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Stracił przytomność podczas prac polowych. Po rolnika przyleciał helikopter

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy zostali wysłani do Domysłowa, tam mężczyzna stracił przytomność podczas prac rolniczych.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że świadkowie zdarzenia po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i przywrócili przytomność. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i poszkodowanego do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego oraz zabezpieczenia terenu pod lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Ewa Grzybowska ponownie burmistrzem Wolina. Kto w nowej radzie?

Opublikowano

w dniu

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych Ewa Grzybowska zdobyła 66,45 proc głosów (3151), Waldemar Dubrawski 28,24 proc. (1339), Łukasz Podolski (252).

– Wygrana w 1 turze z wynikiem 66,45% i 10 mandatów w Radzie Miejskiej to dla nas i dla mnie osobiście ogromna radość i wzruszenie. To też potwierdzenie, że gmina Wolin wyraźnie zmienia się na lepsze. Przed nami wiele zadań i ciężka praca, ale tak jak obiecaliśmy, nie zwalniamy tempa – zapewnia Ewa Grzybowska na swoim facebookowym profilu.

W 15-osobowej radzie znalazło się 10 osób z KWW Ewy Grzybowskiej oraz 5 z KWW Razem Możemy Więcej.

 • Okręg nr 1: Anita Szmit
 • Okręg nr 2: Radosław Kaliciak
 • Okręg nr 3: Krzysztof Śrudkowski
 • Okręg nr 4: Elżbieta Mikołajczyk
 • Okręg nr 5: Tomasz Hamala
 • Okręg nr 6: Andrzej Kubicki
 • Okręg nr 7: Robert Lema
 • Okręg nr 8: Marzena Szulińska
 • Okręg nr 9: Karolina Cackowska
 • Okręg nr 10: Teresa Bielawska – Antosiak
 • Okręg nr 11: Szymon Waligóra
 • Okręg nr 12: Dubrawski Waldemar
 • Okręg nr 13: Leszek Kopański
 • Okręg nr 14: Stanisław Brylski
 • Okręg nr 15: Izabela Opasiński

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Dachował samochód. Wśród poszkodowanych także dzieci

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Do wypadku doszło na na drodze między miejscowościami Recław i Stepnica. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód osobowy dachował, natomiast 3 osoby zostały poszkodowane – 1 osoba dorosła i dwójka dzieci. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu. 

Rannych przekazano przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, w tym LPR. Droga w obu kierunkach była zablokowana. 

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Trwa budowa ogromnej estakady. Pod nią przejadą pociągi

Opublikowano

w dniu

Foto: Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA Szczecin

Trwa budowa estakady na odcinku S3 pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem. Obiekt ten przeprowadzi S3 nad linią kolejową na zachód od Międzyzdrojów. Przygotowywany jest bypass aby przełożyć ruch pod obiektem, co umożliwi budowę najazdu od wschodu. Prace postępują też przy węźle Międzyzdroje.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524