Wiadomości

Polonia Płoty – Vineta Wolin 1:1. Zobacz zdjęcia!

Opublikowano

w dniu

Niestety czwartkowe spotkanie z Polonią zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla Vinety zdobył Maciej Ignasiak.

Jedno z dwóch zaplanowanych na ten tydzień spotkań już za nami. W czwartek pojechaliśmy na mecz ligowy do Płot, aby zmierzyć się z miejscową Polonią.

W tym spotkaniu nie mogli wystąpić Radosław Cyburt oraz Łukasz Lewandowski – obaj pauzowali w konsekwencji uzbieranych żółtych kartek. W podstawowej jedenastce, po jednomeczowej absencji, ponownie pojawił się Bartłomiej Żukowski. Z powodu kontuzji zabrakło Konrada Bartoszewicza, w jego miejsce do składu wskoczył Szymon Smerdel, który zagrał od pierwszej minuty w środku pola. Na lewe skrzydło przesunięty został Maciej Ignasiak.

Tym razem spotkanie rozpoczęło się inaczej niż zazwyczaj, bowiem ostatnio Vikingowie przyzwyczaili nas do tego, że mecze ligowe rozpoczynają z przytupem. Niestety tym razem zrobili to nasi rywale, którzy już w 7. minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą kapitalnego strzału Adama Cymkieja prosto w okienko bramki Kuby Kokiela.

Vikingowie zdawali sobie sprawę, że tę stratę należy szybko odrobić. Już w 15 minucie spotkania doszło do wyrównania za sprawą Macieja Ignasiaka. Akcję bramkową długim podaniem w kierunku rozpędzonego na prawym skrzydle Adriana Nagórskiego zainicjował Dawid Jeż. Doświadczony skrzydłowy Vikingów wyłożył futbolówkę Ignasiakowi, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce gospodarzy.

Wydawało się, że Vineta pójdzie po bramce za ciosem, lecz niestety nic takiego nie miało miejsca. Mecz toczył się w spacerowym tempie, a do tego trzeba było uważać na groźne kontry, które gospodarze wyprowadzali w błyskawicznym tempie. Pod koniec pierwszej połowy groźnie zrobiło się pod bramką Vinety, jednak na nasze szczęście doskonałą interwencją popisał się Jakub Kokiel.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie za sprawą zmian dokonanych przez duet trenerski Tomków – Jeż w przerwie meczu. Na plac boju w miejsce Łukasza Bożko i Szymona Smerdla wybiegli Kamil Lewandowski i Dawid Łodyga. Vikingowie w drugiej połowie kreowali grę i zamykali na długie fragmenty zawodników Polonii na ich połowie, jednak trudno znaleźć w pamięci konkretne stuprocentowe sytuacje.

W końcówce Vikingowie podkręcili tempo, dobre podanie na linii pola karnego dostał Dawid Łodyga, gdzie został staranowany przez rywala, jednak arbiter uznał tę sytuację za faul na korzyść gospodarzy. Kolejną okazję wolinianie mieli dwie minuty później. Kamil Wiśniewski znalazł się w dobrej sytuacji do oddania strzału, jednak wykonujący wślizg gracz Polonii zatrzymał piłkę ręką. Arbiter nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia. W doliczonym czasie gry mogliśmy zdobyć jeszcze trafienie z rzutu rożnego, jednak uderzający na bramkę Dawid Jeż przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Spotkanie w Płotach zakończyło się podziałem punktów. Żal dwóch straconych oczek potęguje fakt, że lider również dwa punkty wczoraj zgubił. Do rozegrania zostało nam 6 kolejek, w których jeszcze wszystko się może zdarzyć. Vikingiem się jest a nie się nim bywa!

Kolejne spotkanie czeka nas już w niedzielę. O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Gryfitów 3 zmierzymy się z Lechem Czaplinek.

IV LIGA

POLONIA PŁOTY 1:1 VINETA WOLIN

1:0 Adam Cymkiej 7’

1:1 Maciej Ignasiak 15’

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Dawid Jeż, Bartłomiej Żukowski, Łukasz Bożko (Dawid Łodyga 46’), Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak, Szymon Smerdel (Kamil Lewandowski 46’), Bartosz Sobinek (Bartosz Nizio 87’), Kamil Wiśniewski

w dniu

Policjanci poprosili strażaków z OSP Kołczewo o pomoc w otwarciu mieszkania w Zastaniu. Wewnątrz był mężczyzna, który leżał na podłodze i potrzebował pomocy.

– Otwarto mieszkanie oraz udzielono pomocy medycznej mężczyźnie do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala.

W akcji uczestniczyły: OSP Kołczewo, OSP Międzywodzie, Pogotowie i Policja

2,140 odsłon

Wiadomości

Samochód wjechał do rowu. Jedna osoba poszkodowana

w dniu

Do zdarzenia drogowego doszło na drodze nr 102 na wysokości Grodna.

Pojazd którym poruszały się dwie osoby wypadł z jezdni i zatrzymał w przydrożnym rowie.

– Zabezpieczono miejsce zdarzenia i udzielono  kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Jedna osoba została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala – informują strażacy z OSP Kołczewo.

W akcji udział brały OSP Kołczewo, JRG Międzyzdroje, Pogotowie i Policja.

1,816 odsłon

Wiadomości

Pogoda sprzyja budowie S3 Świnoujście – Troszyn

w dniu

W naszym regionie pogoda sprzyja wykonawcom robót. Na odcinku S3 pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem są prowadzone są przede wszystkim prace mostowe m.in. w regionie przyszłego węzła LNG – informuje portal swinoujskie.info.

Mimo zimowych warunków trwają intensywne prace przy obiektach mostowych na S3. Pomiędzy Dargobądzem a Troszynem są wykonywane konstrukcje żelbetowe podpór obiektów. Trwa również produkcja belek prefabrykowanych przeznaczonych do wykonania ustrojów nośnych wiaduktów drogowych.

10,403 odsłon

Wiadomości

Kołczewo. Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

w dniu

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu.

Strażacy zostali wezwani do pożaru silnika autobusu. Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 20.10.

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru komory silnika – informują strażacy z OSP Kołczewo.

W akcji udział brało OSP Kołczewo, JRG Międzyzdroje oraz Policja.

9,371 odsłon

Wiadomości

Są pieniądze na utworzenie nowych miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych. Także w Wolinie

w dniu

Nowa odsłona programu Maluch+ zapewnia finansowanie każdej zachodniopomorskiej gminie na podstawie przejrzystego algorytmu. Cel – utworzenie do 2029 r. miejsc opieki nad najmłodszymi we wszystkich zachodniopomorskich gminach.

– Finansowe wsparcie dla samorządów jest bardzo korzystne: na utworzenie 1 miejsca opieki gminy otrzymają 35,8 tys. zł, pozostałe podmioty niepubliczne 12,4 tys. zł. Dofinansowanie na utrzymanie nowo utworzonych miejsc opieki, to 837 zł miesięcznie na dziecko przez 3 lata – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

W nowej edycji programu Maluch+ zniesione zostało ograniczenie związane z rokiem budżetowym. Na realizację inwestycji samorządy będą miały 3 lata.

Dofinansowanie zapewnione

Każdej gminie przyznano w ramach algorytmu konkretną pulę – przy podziale środków uwzględniono dane na koniec 2021 r.:

• udział dzieci do lat 3 nieobjętych opieką w danej gminie w ogólnej liczbie dzieci nieobjętych opieką w kraju;
  • dochód gminy per capita w danej gminie względem średnich dochodów gmin na mieszkańca w Polsce.

11,618 odsłon

Wiadomości

Tak zdemontowano pomnik Zwycięstwa Armii Radzieckiej w Wolinie

w dniu

Dokładnie 32 lata temu o godzinie 12:30 grupa mieszkańców Wolina zdemontowała Pomnik Zwycięstwa Armii Radzieckiej, który mieścił się na placu pomiędzy ulicami Rynek, Zamkową, Katedralną i Wojska Polskiego – przypomniało Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Dzięki zachowanym zdjęciom Andrzeja Kaubego udało się przypomnieć tamten dzień.

Pomnik wykonany był ze zbrojonego betonu w kształcie obelisku, na szczycie którego mieściła się pięcioramienna gwiazda. Na pomniku znajdowała się tablica z inskrypcją „CZEŚĆ BOHATEROM POLEGŁYM W WALCE O POLSKĘ LUDOWĄ”.

– W wolińskim muzeum nie dysponujemy źródłami dotyczącymi momentu powstania pomnika. Najstarsze fotografie znajdujące się w naszym archiwum, na których on widnieje pochodzą z 1969 roku – czytamy na facebookowym profilu Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

W dniu 11 lipca 1990 roku ze szczytu pomnika mieszkańcy Wolina usunęli gwiazdę. Pomnik ostatecznie został rozebrany 24 stycznia 1991 roku.