Połącz się z nami

Wiadomości

Poszukiwania zaginionego mężczyzny na Zalewie Szczecińskim

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Stepnica

Dwaj mężczyźni popłynęli wpław za łodzi, która odpłynęła od brzegu Wichowskiej Kępy – wyspy na Zalewie Szczecińskim w pobliżu Stepnicy. Jeden z nich zaginął na akwenie wodnym.

W chwili przybycia pierwszego zastępu strażaków na miejsce zdarzenia zastano łódź motorową z silnikiem zaburtowym zacumowaną na brzegu wyspy Wichowska Kępa, znajdującej się na Zalewie Szczecińskim na wysokości miejscowości Stepnica.

Poszkodowany mężczyzna w wieku 19 lat znajdował się na łodzi rybaków, był wyziębiony, odczuwał ból w nogach, miał ograniczoną świadomość. Mężczyzna twierdził, że przepłynął dystans około kilometra w pogoni za łodzią motorową, która odpłynęła od brzegu. Twierdził, że do łodzi płynął wpław wraz z kolegą.

Po dopłynięciu do łodzi zorientował się, że kolegi nie ma razem z nim. Postanowił wrócić na wyspę, skąd wspólnie wyruszyli. Na brzegu odnalazł ubrania swojego towarzysza. Przepływający rybacy wzięli go na swoją łódź i starali się odnaleźć zaginionego mężczyznę w okolicach, w których był widziany po raz ostatni.

– W pierwszej fazie działań skupiono się na odnalezieniu zaginionego mężczyzny przy pomocy sprzętu pływającego i latającego, spatrolowano brzegi wyspy oraz pobliskie szuwary. Korzystano z echosond w łodziach motorowych. Śmigłowiec używał kamery termowizyjnej. Równocześnie poszkodowanego zabezpieczono przed utratą ciepła, udzielono wsparcia psychicznego i przetransportowano na brzeg gdzie czekał przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został zabrany do szpitala – informuje ogn. Dariusz Schacht.

W miejscu wskazanym przez poszkodowanego działania prowadzili nurkowie ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej z JRG 3 Szczecin. Akcja ratownicza przeistoczyła się w akcję poszukiwawczą na wewnętrznych wodach morskich. Około godziny 21 z uwagi na zapadający zmrok jednostki straży pożarnej przerwały działania poszukiwawcze zaginionego mężczyzny.

Działania utrudnione były przez brak precyzyjnej lokalizacji zaginionego mężczyzny, duży obszar poszukiwań, wysoką falę oraz porywisty wiatr.

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Zderzenie dwóch busów. Poszkodowanych 5 osób

Opublikowano

w dniu

Dwa samochody zderzył się na drodze S3 na wysokości Dargobądza.  Jedna z osób poszkodowanych była zakleszczona w samochodzie, konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego aby ją uwolnić.

– Działania strażaków polegały również, na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym osobom, do czasu przybycia kolejnych karetek Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Wolin.

Finalnie 5 osób zostało przewiezionych do szpitali. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśnia Policja. Na czas wypadku został wprowadzony ruch wahadłowy.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Wypadek motocyklisty w Dargobądzu

Opublikowano

w dniu

Foto: Dronoujście

Motocyklista trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło we wtorek na DK3 na wysokości Dargobądza. Z nieustalonych przyczyn, kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Zadecydowano o konieczności szybkiego transportu do szpitala przy użyciu helikoptera.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Stracił przytomność podczas prac polowych. Po rolnika przyleciał helikopter

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy zostali wysłani do Domysłowa, tam mężczyzna stracił przytomność podczas prac rolniczych.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że świadkowie zdarzenia po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i przywrócili przytomność. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i poszkodowanego do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego oraz zabezpieczenia terenu pod lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Ewa Grzybowska ponownie burmistrzem Wolina. Kto w nowej radzie?

Opublikowano

w dniu

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych Ewa Grzybowska zdobyła 66,45 proc głosów (3151), Waldemar Dubrawski 28,24 proc. (1339), Łukasz Podolski (252).

– Wygrana w 1 turze z wynikiem 66,45% i 10 mandatów w Radzie Miejskiej to dla nas i dla mnie osobiście ogromna radość i wzruszenie. To też potwierdzenie, że gmina Wolin wyraźnie zmienia się na lepsze. Przed nami wiele zadań i ciężka praca, ale tak jak obiecaliśmy, nie zwalniamy tempa – zapewnia Ewa Grzybowska na swoim facebookowym profilu.

W 15-osobowej radzie znalazło się 10 osób z KWW Ewy Grzybowskiej oraz 5 z KWW Razem Możemy Więcej.

 • Okręg nr 1: Anita Szmit
 • Okręg nr 2: Radosław Kaliciak
 • Okręg nr 3: Krzysztof Śrudkowski
 • Okręg nr 4: Elżbieta Mikołajczyk
 • Okręg nr 5: Tomasz Hamala
 • Okręg nr 6: Andrzej Kubicki
 • Okręg nr 7: Robert Lema
 • Okręg nr 8: Marzena Szulińska
 • Okręg nr 9: Karolina Cackowska
 • Okręg nr 10: Teresa Bielawska – Antosiak
 • Okręg nr 11: Szymon Waligóra
 • Okręg nr 12: Dubrawski Waldemar
 • Okręg nr 13: Leszek Kopański
 • Okręg nr 14: Stanisław Brylski
 • Okręg nr 15: Izabela Opasiński

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Dachował samochód. Wśród poszkodowanych także dzieci

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Do wypadku doszło na na drodze między miejscowościami Recław i Stepnica. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód osobowy dachował, natomiast 3 osoby zostały poszkodowane – 1 osoba dorosła i dwójka dzieci. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu. 

Rannych przekazano przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, w tym LPR. Droga w obu kierunkach była zablokowana. 

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Trwa budowa ogromnej estakady. Pod nią przejadą pociągi

Opublikowano

w dniu

Foto: Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA Szczecin

Trwa budowa estakady na odcinku S3 pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem. Obiekt ten przeprowadzi S3 nad linią kolejową na zachód od Międzyzdrojów. Przygotowywany jest bypass aby przełożyć ruch pod obiektem, co umożliwi budowę najazdu od wschodu. Prace postępują też przy węźle Międzyzdroje.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524