Połącz się z nami

Wiadomości

Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:0. Zobacz zdjęcia i relację!

Opublikowano

w dniu

Spotkanie Vinety Wolin z Raselem Dygowo zakończyło się zwycięstwem 1:0

Piłkarski maraton w IV lidze trwa i nieubłaganie zbliża się do fazy decydującej W środowy wieczór Vineta na własnym obiekcie podjęła Rasel Dygowo.

Pierwsza jedenastka w porównaniu z meczem w Bobolicach różniła się dwiema postaciami. Na szpicy od pierwszej minuty wybiegł Kamil Wiśniewski, natomiast lewą flankę zabezpieczył tym razem Jakub Tarka, zastępując Łukasza Lewandowskiego.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że Vikingowie szybko dążą do wypracowania sobie prowadzenia. Nie inaczej było w środę, kiedy od początku defensywa Rasela głęboko ustawiona na własnej połowie odpierała ataki Vikingów.

Gospodarze próbowali się przedostać pod bramkę rywala różnymi sposobami. W bocznych sektorach rządzili Ignasiak i Nagórski, na prostopadłe podania czyhał Kamil Wiśniewski, a Dawid Jeż i Marek Niewiada próbowali przenieść futbolówkę za kołnierz obrońców Rasela. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Maciej Ignasiak, lecz po strzale z bliskiej odległości trafił w rękę golkipera Rasela, który instynktownie zablokował strzał.

W 30 minucie spotkania okazji doczekał się Kamil Wiśniewski, który otrzymał doskonałe podanie prostopadłe w pole karne od Macieja Ignasiaka. “Wiśnia” nie zmarnował szansy i dopisał kolejne trafienie na swoje konto, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Vikingów, którzy ponownie atakowali z każdej strony boiska. Rasel, który praktycznie ograniczał się do wybiegania dwoma zawodnikami z własnej połowy, skutecznie blokował próby dośrodkowań Vikingów. Kilka strzałów gospodarzy w drugiej części gry obronił także Jakub De Clerck.

W końcówce spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale piłka dostarczona w pole karne Vikingów nie została przez nikogo dopadnięta. Rasela w ostatniej fazie meczu uratował także słupek, a przed dobitką z bliska w wykonaniu Maszki, uchronił gości De Clerck.

Zwyciężamy w Wolinie z Raselem 1:0, po bramce Kamila Wiśniewskiego.

W sobotę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Wieża Postomino. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.

IV LIGA VINETA WOLIN 1:0 RASEL DYGOWO

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Bartłomiej Żukowski, Dawid Jeż, Łukasz Bożko, Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak (Jakub Maszka 90′), Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 77′), Bartosz Sobinek (Konrad Bartoszewicz 59′), Kamil Wiśniewski (Kamil Lewandowski 73′)

« z 2 »

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

W październiku wyłącznie zdalny odczyt wodomierzy

Opublikowano

w dniu

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prosi o podawanie stanu liczna za pośrednictwem maila lub telefonu.
– W tym miesiącu nasi pracownicy nie przeprowadzą fizycznego odczytu liczników w lokalach. Sytuacja ma związek z ilością zadań i intensywnością prac. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość – informuje spółka.
Prosimy o podawanie stanu wodomierza telefonicznie (91 32 61 621 lub 530 101 457) bądź mailowo: faktury@mpgkwolin.pl i sekretariat@mpgkwolin.pl.

Czytaj dalej

Wiadomości

W wolińskiej marinie nadszedł czas zimowania jachtów

Opublikowano

w dniu

Foto: Marina Wolin

Pomimo niesprzyjającej pogody, trzynaście jednostek trafiło w piątek na okres zimowy na ląd. Październik, to czas, gdy żeglarze wyciągają jachty z wody na ląd w celu zimowania jednostek.

Basen Jachtowy, UKS „Albatros” i Nabrzeże Północne znajdują się po lewej stronie Dziwny, niemalże naprzeciwko grodu Słowian i Wikingów (Wolińska Kępa). Nabrzeże Klubowe znajdziemy pomiędzy Basenem Jachtowym Mariny Wolin a Nabrzeżem Północnym. Jachty zacumujemy tu na boi. Teren przystani jest ogrodzony. Większość miejsc postojowych zajmują członkowie klubu. Na terenie przystani znajduje się również jednostka WOPR.

Czytaj dalej

Wiadomości

Czujnik pokazuje jakość powietrza w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Czujnik został zainstalowany na budynku Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Stan jakości powietrza można śledzić w czasie rzeczywistym za pośrednictwem strony internetowej www.naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej pn. „Syngeos – Nasze Powietrze” – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Sensor podaje stężenie pyłów zawieszonych czyli tak zwanego ,,smogu,,: pyły PM 1, PM 2,5 oraz  PM 10, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne i temperaturę.

Czytaj dalej

Wiadomości

Tu bezpłatnie sprawdzisz ustawienie świateł

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Wzorem ubiegłych lat, kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów. Bezpłatne sprawdzenia oświetlenia zewnętrznego pojazdów w Kamieniu Pomorskim będą realizowane w dniach 23 października, 6 listopada, 20 listopada oraz 4 grudnia przez Bosch Car Service Walczak w Kamieniu Pomorskim przy ul. Rzemieślniczej 3.

Ponadto, kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, będą otrzymywać informacje na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni ” przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierającej kampanię.

Policjanci ruchu drogowego przez cały okres trwania akcji, będą przeprowadzać na terenie kraju działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. 

Czytaj dalej

Wiadomości

Silna wichura przechodzi przez powiat kamieński

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Od godzin porannych dnia 21.10.2021 r. do chwlii obecnej tj. południa 22.10.2021, nad powiatem kamieńskim przetacza się silna wichura niosąca za sobą znaczne szkody i zniszczenia.Na szczęście do tej pory to tylko zniszczenia w przyrodzie bez strat w mieniu, zdrowiu i życiu mieszkańców powiatu.

Od 21.10.2021 roku do chwili obecnej Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kamieniu Pomorskim odnotowało 50 zdarzeń związanych z silnym porywistym wiatrem oraz opadami deszczu. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali na terenie gminy Świerzno, Kamień Pomorski, Wolin, Golczewo. W działaniach brali udział strażacy z PSP Kamień Pomorski,PSP Międzyzdroje oraz strażacy z OSP gmin dotkniętych nawałnicą.

Straż Pożarna apeluje do wszystkich mieszkańców o nie pozostawianie pojazdów pod drzewami, o ściągnięcie wszelkich przedmiotów z balkonów, tarasów, parapetów zewnętrznych oraz o zminimalizowanie przemieszczania się bez potrzeby.

Czytaj dalej

Wiadomości

Tunelem w Świnoujściu dopiero na początku 2023 roku

Opublikowano

w dniu

Foto: Tunel Świnoujście

Tunel w Świnoujściu, chociaż jest już w 100 proc. wywiercony, to przejazd nim będzie możliwy dopiero w 2023 roku. Przybliżony termin zapowiedział  prezydent Świnoujścia podczas Rozmowy Dnia w Twoim Radiu, zapytany o konieczność utrzymywania przepraw promowych.

– Z chwilą otwarcia tunelu, a wszystko wskazuje na to, że będzie to miało miejsce na początku 2023 roku. Na pewno przeprawa nie będzie funkcjonowała w takim zakresie jak ma to obecnie – będzie znacznie ograniczona – zapowiedział Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia.

Do tego czasu promy miejskie będą funkcjonowały wykorzystując subwencję drogową. Po wybudowaniu tunelu rząd prawdopodobnie obetnie dodatkowe środki.   Będzie można je zachować tylko w przypadku zmiany przepisów, a na to póki co się nie zapowiada.

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524