Połącz się z nami

Wiadomości

Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:0. Zobacz zdjęcia i relację!

Opublikowano

w dniu

Spotkanie Vinety Wolin z Raselem Dygowo zakończyło się zwycięstwem 1:0

Piłkarski maraton w IV lidze trwa i nieubłaganie zbliża się do fazy decydującej W środowy wieczór Vineta na własnym obiekcie podjęła Rasel Dygowo.

Pierwsza jedenastka w porównaniu z meczem w Bobolicach różniła się dwiema postaciami. Na szpicy od pierwszej minuty wybiegł Kamil Wiśniewski, natomiast lewą flankę zabezpieczył tym razem Jakub Tarka, zastępując Łukasza Lewandowskiego.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że Vikingowie szybko dążą do wypracowania sobie prowadzenia. Nie inaczej było w środę, kiedy od początku defensywa Rasela głęboko ustawiona na własnej połowie odpierała ataki Vikingów.

Gospodarze próbowali się przedostać pod bramkę rywala różnymi sposobami. W bocznych sektorach rządzili Ignasiak i Nagórski, na prostopadłe podania czyhał Kamil Wiśniewski, a Dawid Jeż i Marek Niewiada próbowali przenieść futbolówkę za kołnierz obrońców Rasela. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Maciej Ignasiak, lecz po strzale z bliskiej odległości trafił w rękę golkipera Rasela, który instynktownie zablokował strzał.

W 30 minucie spotkania okazji doczekał się Kamil Wiśniewski, który otrzymał doskonałe podanie prostopadłe w pole karne od Macieja Ignasiaka. „Wiśnia” nie zmarnował szansy i dopisał kolejne trafienie na swoje konto, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Vikingów, którzy ponownie atakowali z każdej strony boiska. Rasel, który praktycznie ograniczał się do wybiegania dwoma zawodnikami z własnej połowy, skutecznie blokował próby dośrodkowań Vikingów. Kilka strzałów gospodarzy w drugiej części gry obronił także Jakub De Clerck.

W końcówce spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale piłka dostarczona w pole karne Vikingów nie została przez nikogo dopadnięta. Rasela w ostatniej fazie meczu uratował także słupek, a przed dobitką z bliska w wykonaniu Maszki, uchronił gości De Clerck.

Zwyciężamy w Wolinie z Raselem 1:0, po bramce Kamila Wiśniewskiego.

W sobotę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Wieża Postomino. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.

IV LIGA VINETA WOLIN 1:0 RASEL DYGOWO

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Bartłomiej Żukowski, Dawid Jeż, Łukasz Bożko, Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak (Jakub Maszka 90′), Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 77′), Bartosz Sobinek (Konrad Bartoszewicz 59′), Kamil Wiśniewski (Kamil Lewandowski 73′)

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Strażacy gasili altankę w Piaskach Wielkich

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Wolin

Strażacy z OSP Wolin gasili pożar przyczepy kempingowej,  w miejscowości Piaski Wielkie.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, przyczepa znajdowała się w płomieniach, działania ratowniczo-gaśnicze, prowadził już zastęp z OSP Troszyn. Kolejne czynności polegały na wprowadzeniu roty w aparatach ODO, do wnętrza celem przeszukania – informują strażacy z OSP Wolin.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dogaszeniu zarzewi ognia i przyjeździe patrolu Policji, działania strażaków zostały zakończone.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Drzewo niebezpiecznie pochyliło się nad drogą

Opublikowano

w dniu

W piątek, 10 maja strażacy z OSP Kołczewo zostali zadysponowani w sile jednego zastępu do usunięcia pochylonego drzewa na DW 102 w miejscowości Świętouść.
– Zaraz po powrocie do remizy zostaliśmy zadysponowani w sile jednego zastępu  do usunięcia pochylonego drzewa w miejscowości Międzywodzie – mówią.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Zakaz wprowadzania psów, to nie pomysł kota Zenka

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Nawet 4 tys. osób dziennie wchodzi na szczyt wieży widokowej w Wolinie. To nowa atrakcja turystyczna, którą bardzo polubili zwiedzający. Jest jednak jedno „ale” . Wejść nie można ze swoim pupilem. 

Przed wejściem powieszono tabliczkę, że zakazuje się wprowadzania psów. Zakazu pilnuje mężczyzna wpuszczający turystów na wieżę widokową. 

– To nie mój wymysł. To sanepid zakazał – ucina.

Właściciele psów albo nie wchodzą wcale, albo proszą osoby, które zeszły o to aby przypilnowały ich pupila.

– Myślałam, że to dlatego, że jest tu kot Zenek i nie akceptuje psów. Jednak okazuje się, że to nie jego wymysł – mówi ze śmiechem jedna z turystek.

Jak się dowiedzieliśmy, kot Zenek akceptuje psy, jednak woli aby nie stawały mu na drodze, ani nie wyjadały jedzenia z kociej miseczki. Z zakazem wstępu psiakom nie ma nic wspólnego.

_

Kot Zenek – kot mieszkający u stóp wieży widokowej w Wolinie.  Pracownicy budujący wieżę tak bardzo go polubili, że ustawili mu domek.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

W 1945 roku Armia Czerwona wkroczyła do Wolina

Opublikowano

w dniu

4 maja 1945 r. to jedna z najważniejszych dat w historii naszych wysp. To wtedy Armia Czerwona zdobyła Wolin. No właśnie – zdobyła? Wyzwoliła? Odzyskała? Pamięć o tych wydarzeniach, tak trudnych dla interpretacji, nadal rządzi nasza wyobraźnią, polityką i emocjami. W tym roku 4 maja spotkamy się z prof. Janem M. Piskorskim, wybitnym znawcą historii Pomorza i stosunków polsko-niemieckich, autorem m.in. wydanego właśnie zbioru esejów „Bitwy o przeszłość. Nauka, polityka, media, edukacja”.

Piskorski stwierdza, że historia „nie lubi, gdy z niej żartują, i odpowiada niszczycielską potęgą swoich wichrów, sprowokowanych przecież przez nas. Kultura zachodnia poza historią nie istnieje. Kryzys myślenia historycznego jest zarazem kryzysem naszej cywilizacji. Nie zapomnieliśmy o przeszłości. Jesteśmy nią owładnięci”.

Zapraszamy więc Państwa do rozmowy o bojach o przeszłość, stosunkach polsko-niemieckich, oraz miejscu naszego regionu na mapie Polski i Europy.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Oleksy

  • 4 maja 2024 r., godzina 17.00
  • Dworek Woliński
  • Wolin ul. Zamkowa 23 a

Partnerem cyklu Archipelag Idei jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl jest realizowany pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

#Pomorze Zachodnie

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Pożar budynku gospodarczego w Rabiążu

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy z OSP Kołczewo, OSP Ładzin oraz JRG Międzyzdrojów gasili pożar budynku gospodarczego w miejscowości Rabiąż. 

W chwili dotarcia pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia pożarem objęty był już dach budynku. 

– Strażacy niezwłocznie przystąpili go gaszenia przy użyciu dwóch prądów wody. Pożar po kilkunastu minutach udało się opanować – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Zmontowano przęsło nowego mostu w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Przęsło łukowe nowego mostu w Wolinie na S3  jest już zmontowane. W maju planowane jest nasunięcie przęsła nad cieśninę Dziwna z pomocą barek. Do tego czasu będą jeszcze prowadzone między innymi prace związane z pogłębieniem dna w rejonie podpór.

Na obwodnicy Wolina powstaje most dla drugiej jezdni S3, bliźniaczy dla obecnego mostu łukowego, który powstał w 2003 roku.

Zakończenie realizacji całego północnego fragmentu ekspresowej drogi S3 na wyspie Wolin pierwotnie było planowane w drugim kwartale 2024 r.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524