Połącz się z nami

Wiadomości

Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:0. Zobacz zdjęcia i relację!

Opublikowano

w dniu

Spotkanie Vinety Wolin z Raselem Dygowo zakończyło się zwycięstwem 1:0

Piłkarski maraton w IV lidze trwa i nieubłaganie zbliża się do fazy decydującej W środowy wieczór Vineta na własnym obiekcie podjęła Rasel Dygowo.

Pierwsza jedenastka w porównaniu z meczem w Bobolicach różniła się dwiema postaciami. Na szpicy od pierwszej minuty wybiegł Kamil Wiśniewski, natomiast lewą flankę zabezpieczył tym razem Jakub Tarka, zastępując Łukasza Lewandowskiego.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że Vikingowie szybko dążą do wypracowania sobie prowadzenia. Nie inaczej było w środę, kiedy od początku defensywa Rasela głęboko ustawiona na własnej połowie odpierała ataki Vikingów.

Gospodarze próbowali się przedostać pod bramkę rywala różnymi sposobami. W bocznych sektorach rządzili Ignasiak i Nagórski, na prostopadłe podania czyhał Kamil Wiśniewski, a Dawid Jeż i Marek Niewiada próbowali przenieść futbolówkę za kołnierz obrońców Rasela. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Maciej Ignasiak, lecz po strzale z bliskiej odległości trafił w rękę golkipera Rasela, który instynktownie zablokował strzał.

W 30 minucie spotkania okazji doczekał się Kamil Wiśniewski, który otrzymał doskonałe podanie prostopadłe w pole karne od Macieja Ignasiaka. „Wiśnia” nie zmarnował szansy i dopisał kolejne trafienie na swoje konto, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Vikingów, którzy ponownie atakowali z każdej strony boiska. Rasel, który praktycznie ograniczał się do wybiegania dwoma zawodnikami z własnej połowy, skutecznie blokował próby dośrodkowań Vikingów. Kilka strzałów gospodarzy w drugiej części gry obronił także Jakub De Clerck.

W końcówce spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale piłka dostarczona w pole karne Vikingów nie została przez nikogo dopadnięta. Rasela w ostatniej fazie meczu uratował także słupek, a przed dobitką z bliska w wykonaniu Maszki, uchronił gości De Clerck.

Zwyciężamy w Wolinie z Raselem 1:0, po bramce Kamila Wiśniewskiego.

W sobotę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Wieża Postomino. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.

IV LIGA VINETA WOLIN 1:0 RASEL DYGOWO

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Bartłomiej Żukowski, Dawid Jeż, Łukasz Bożko, Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak (Jakub Maszka 90′), Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 77′), Bartosz Sobinek (Konrad Bartoszewicz 59′), Kamil Wiśniewski (Kamil Lewandowski 73′)

« z 2 »

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

 2,622 odsłon

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

W Ładzinie powstanie nowa droga

Opublikowano

w dniu

Udało się podpisać umowę na modernizację ponad kilometra drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Ładzinie.

– W ramach przebudowy wykonamy drogę z płyt betonowych YOMB, wraz ze zjazdami oraz gruntowymi poboczami. 1 kilometr i 56 metrów zostaną wykonane dzięki dofinansowaniu w kwocie 496 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego – mówi Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

 2,721 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

W najbliższą sobotę noc muzeów w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie po raz kolejny dołącza się do europejskich miast, by wziąć udział w akcji „Noc Muzeów”. Miejscem tego wydarzenia będzie oczywiście wolińskie muzeum, a „nocne” atrakcje odbywać się będą w najbliższą sobotę (14 maja), w godzinach 18:00 – 22:00. Wstęp wolny!

W ramach wolińskiej Nocy Muzeów 2022 po raz pierwszy pokażemy jedyną w Polsce, wikińską broszkę z X w. znalezioną przez Wolińską Grupę Poszukiwaczy Historii. Do tego zwiedzanie wystaw stałych i czasowych, a najmłodsi odwiedzający muzeum będą mogli po raz drugi zwiedzić je z latarkami w ręku!

W tym roku zainicjujemy także projekt „Artysta poszukiwany”, który przybliży mieszkańcom oraz turystom sylwetki lokalnych twórców i rzemieślników inspirujących się wczesnośredniowiecznym dziedzictwem miasta. Z tej okazji przed Muzeum stanie jednodniowa, różnorodna ekspozycja złożona z dzieł i wyrobów artystów związanych z wyspą Wolin.

 3,326 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Początek nowej historii ziemi wolińskiej

Opublikowano

w dniu

4 maja w Wolinie obchodziliśmy rocznicę wydarzeń z końca wojny kiedy to Armia Czerwona zajęła niemiecki Wolin.

Był to początek nowej historii tych ziem. Z tej okazji Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie zorganizowało spotkanie wokół katalogu „Wolin. Wyspa pamięci”. Podczas spotkania inicjatorka projektu dr Ewa Grochowska opowiedziała o katalogu i swojej pracy na wyspie.

Odbył się także wernisaż, na którym zaprezentowane zostały portrety uczestników projektu. Na koniec wszyscy obecni wysłuchali wykładu dr Magdaleny Semczyszyn z Instytutu Pamięci Narodowej (oddział w Szczecinie), pt: „Bezpieczeństwo przedstawia się katastrofalnie” czyli o pierwszych miesiącach polskiego Wolina.

„Wolin – wyspa pamięci”. Książka została wydana przez Muzeum Regionalne im. A. Kaubego w Wolinie w ramach zadania „EtnoPolska 2021”, sfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

 2,928 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Dwie osoby ranne w wypadku na obwodnicy Dargobądza

Opublikowano

w dniu

Dwa samochody osobowe zderzyły się na obwodnicy Dargobądza. GDDKiA informuje o dwóch rannych osobach. Odcinek drogi pomiędzy Wolinem i Międzyzdrojami jest zablokowany. Zorganizowano objazd przez Dargobądz.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego.

 11,223 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Wiadomo, kto wykona część lądową przystani

Opublikowano

w dniu

Foto: Urząd Miejski w Wolinie

Podpisano umowę z lokalną firmą RSK Wolin Sławomir Zinow, która została wyłoniona w przetargu jako wykonawca części lądowej Przystani Morskiej Wolin.

Przedsiębiorstwo RSK Wolin Sławomir Zinow będzie odpowiedzialne za wykonanie robót związanych z budową obiektów kubaturowych, sieciami wewnętrznymi i zewnętrznymi, drogami oraz zagospodarowaniem terenu.

Wolin planuje budowę nowej przystani morskiej. Skorzystają nie tylko rybacy. – Liczymy, że to ożywi turystykę w naszej gminie – mówi Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

Będzie to przystań morska w Wolinie. Oprócz tego, że będzie doskonałym miejscem na bazę dla rybaków. W ramach tego przedsięwzięcia będzie wybudowanych kilkanaście boksów. Będzie również doskonałą inwestycją w kontekście infrastruktury turystycznej – podkreśla.

Przystań ma stanąć w miejscu starej plaży w Wolinie. Zbudowane zostaną dwa pomosty do cumowania kutrów, magazyn na sprzęt dla rybaków, slip do wodowania mniejszych jednostek rybackich. Oprócz tego powstanie parking.

Dziś rybacy w swoich zasobach mają bardzo dużo sprzętu turystycznego. Jestem przekonana, że będzie to doskonała baza do tego, żeby przechowywać ten sprzęt i wykorzystywać do celu turystycznego – dodaje Ewa Grzybowska.

Gmina otrzymała 100 proc. środków na inwestycje – 13 milionów złotych trafi z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Budowa przystani ma ruszyć w przyszłym roku i zakończyć się wiosną 2023 roku.

 7,177 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Udało się ugasić pożar bunkra na Białej Górze

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

W piętek strażacy z powiatu kamieńskiego gasili pożar bunkra po byłej Baterii Artylerii Stałej. Gaszenie było utrudnione ponieważ wewnątrz panowała duża temperatura.

– Nasza jednostka została zadysponowana do pożaru w jednym z bunkrów na Białej Górze. W bunkrze składowane były różnego rodzaju dokumenty, które ktoś podpalił. Strażacy mieli bardzo utrudniony dostęp do źródła ognia i musieli  borykać się z bardzo wysoką temperaturą wewnątrz – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Akcja trwała do późnych godzin wieczornych.

Foto: OSP Kołczewo

 7,352 odsłon

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524