Połącz się z nami

Wiadomości

Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:0. Zobacz zdjęcia i relację!

Opublikowano

w dniu

Spotkanie Vinety Wolin z Raselem Dygowo zakończyło się zwycięstwem 1:0

Piłkarski maraton w IV lidze trwa i nieubłaganie zbliża się do fazy decydującej W środowy wieczór Vineta na własnym obiekcie podjęła Rasel Dygowo.

Pierwsza jedenastka w porównaniu z meczem w Bobolicach różniła się dwiema postaciami. Na szpicy od pierwszej minuty wybiegł Kamil Wiśniewski, natomiast lewą flankę zabezpieczył tym razem Jakub Tarka, zastępując Łukasza Lewandowskiego.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że Vikingowie szybko dążą do wypracowania sobie prowadzenia. Nie inaczej było w środę, kiedy od początku defensywa Rasela głęboko ustawiona na własnej połowie odpierała ataki Vikingów.

Gospodarze próbowali się przedostać pod bramkę rywala różnymi sposobami. W bocznych sektorach rządzili Ignasiak i Nagórski, na prostopadłe podania czyhał Kamil Wiśniewski, a Dawid Jeż i Marek Niewiada próbowali przenieść futbolówkę za kołnierz obrońców Rasela. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Maciej Ignasiak, lecz po strzale z bliskiej odległości trafił w rękę golkipera Rasela, który instynktownie zablokował strzał.

W 30 minucie spotkania okazji doczekał się Kamil Wiśniewski, który otrzymał doskonałe podanie prostopadłe w pole karne od Macieja Ignasiaka. „Wiśnia” nie zmarnował szansy i dopisał kolejne trafienie na swoje konto, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Vikingów, którzy ponownie atakowali z każdej strony boiska. Rasel, który praktycznie ograniczał się do wybiegania dwoma zawodnikami z własnej połowy, skutecznie blokował próby dośrodkowań Vikingów. Kilka strzałów gospodarzy w drugiej części gry obronił także Jakub De Clerck.

W końcówce spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale piłka dostarczona w pole karne Vikingów nie została przez nikogo dopadnięta. Rasela w ostatniej fazie meczu uratował także słupek, a przed dobitką z bliska w wykonaniu Maszki, uchronił gości De Clerck.

Zwyciężamy w Wolinie z Raselem 1:0, po bramce Kamila Wiśniewskiego.

W sobotę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Wieża Postomino. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.

IV LIGA VINETA WOLIN 1:0 RASEL DYGOWO

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Bartłomiej Żukowski, Dawid Jeż, Łukasz Bożko, Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak (Jakub Maszka 90′), Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 77′), Bartosz Sobinek (Konrad Bartoszewicz 59′), Kamil Wiśniewski (Kamil Lewandowski 73′)

« z 2 »

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

 12,466 odsłon

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Pogoda sprzyja budowie S3 Świnoujście – Troszyn

Opublikowano

w dniu

Foto: GDDKiA Szczecin

W naszym regionie pogoda sprzyja wykonawcom robót. Na odcinku S3 pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem są prowadzone są przede wszystkim prace mostowe m.in. w regionie przyszłego węzła LNG – informuje portal swinoujskie.info.

Mimo zimowych warunków trwają intensywne prace przy obiektach mostowych na S3. Pomiędzy Dargobądzem a Troszynem są wykonywane konstrukcje żelbetowe podpór obiektów. Trwa również produkcja belek prefabrykowanych przeznaczonych do wykonania ustrojów nośnych wiaduktów drogowych.

 6,431 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Kołczewo. Podczas jazdy zapalił się silnik autobusu

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy samochodu oraz strażaków, udało się uniknąć spalenia pojazdu.

Strażacy zostali wezwani do pożaru silnika autobusu. Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 20.10. 

– Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru komory silnika – informują strażacy z OSP Kołczewo.

W akcji udział brało OSP Kołczewo, JRG Międzyzdroje oraz Policja.

 5,643 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Są pieniądze na utworzenie nowych miejsc opieki w żłobkach i klubach dziecięcych. Także w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Nowa odsłona programu Maluch+ zapewnia finansowanie każdej zachodniopomorskiej gminie na podstawie przejrzystego algorytmu. Cel – utworzenie do 2029 r. miejsc opieki nad najmłodszymi we wszystkich zachodniopomorskich gminach.

– Finansowe wsparcie dla samorządów jest bardzo korzystne: na utworzenie 1 miejsca opieki gminy otrzymają 35,8 tys. zł, pozostałe podmioty niepubliczne 12,4 tys. zł. Dofinansowanie na utrzymanie nowo utworzonych miejsc opieki, to 837 zł miesięcznie na dziecko przez 3 lata – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

W nowej edycji programu Maluch+ zniesione zostało ograniczenie związane z rokiem budżetowym. Na realizację inwestycji samorządy będą miały 3 lata.

Dofinansowanie zapewnione 

Każdej gminie przyznano w ramach algorytmu konkretną pulę – przy podziale środków uwzględniono dane na koniec 2021 r.:

  • udział dzieci do lat 3 nieobjętych opieką w danej gminie w ogólnej liczbie dzieci nieobjętych opieką w kraju;
  • dochód gminy per capita w danej gminie względem średnich dochodów gmin na mieszkańca w Polsce.

Foto: ZUW

 

 7,905 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Tak zdemontowano pomnik Zwycięstwa Armii Radzieckiej w Wolinie

Opublikowano

w dniu

Foto: A. Kaube z Archiwum Muzeum Regionalnego w Wolinie

Dokładnie 32 lata temu o godzinie 12:30 grupa mieszkańców Wolina zdemontowała Pomnik Zwycięstwa Armii Radzieckiej, który mieścił się na placu pomiędzy ulicami Rynek, Zamkową, Katedralną i Wojska Polskiego – przypomniało Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

Dzięki zachowanym zdjęciom Andrzeja Kaubego udało się przypomnieć tamten dzień.

Foto: A. Kaube z Archiwum Muzeum Regionalnego w Wolinie

Pomnik wykonany był ze zbrojonego betonu w kształcie obelisku, na szczycie którego mieściła się pięcioramienna gwiazda. Na pomniku znajdowała się tablica z inskrypcją „CZEŚĆ BOHATEROM POLEGŁYM W WALCE O POLSKĘ LUDOWĄ”. 

– W wolińskim muzeum nie dysponujemy źródłami dotyczącymi momentu powstania pomnika. Najstarsze fotografie znajdujące się w naszym archiwum, na których on widnieje pochodzą z 1969 roku – czytamy na facebookowym profilu Muzeum Regionalnego im. Andrzeja Kaubego w Wolinie.

W dniu 11 lipca 1990 roku ze szczytu pomnika mieszkańcy Wolina usunęli gwiazdę. Pomnik ostatecznie został rozebrany 24 stycznia 1991 roku.

 5,588 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Dym w bloku w Piaskach Wielkich. Jedna osoba straciła przytomność

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Wolin

Przypalona kolacja na kuchence spowodowała duże zadymienie bloku w Piąstkach Wielkich. Jedna osoba została poszkodowana.

Cztery zastępy straży pożarnej zostało skierowanych do dużego zadymienia w bloku w Piaskach Wielkich. Pierwsi dojechali ochotnicy z OSP Troszyn.

Zadymione było mieszkanie, klatka schodowa i piwnica. Powodem było pozostawiona na włączonej kuchence jedzenie w garnku.

– Zadania strażaków polegały na przewietrzeniu pomieszczeń, ewakuacji wszystkich osób z mieszkań oraz dokonaniu pomiaru przy użyciu miernika wielogazowego – informują strażacy z OSP Wolin.

W trakcie akcji jedna z osób zamieszkujących budynek, która zauważyła pożar i zaalarmowała lokatorów, zgłosiła ból i zawroty głowy, osłabienie oraz nudności, po czym straciła przytomność, wskutek narażenia na szkodliwe działanie dymu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych.

 7,739 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Kołczewo. Pożar domu jednorodzinnego. Wewnątrz mieszkali turyści

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego w Kołczewie. Paliła się część drewnianego stropu i ściany szczytowej budynku a ogień rozprzestrzeniał się również na dach.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz.10.55. 

Turyści, którzy tam przebywali opuścili obiekt przed przyjazdem pierwszych jednostek straży pożarnej. 

– Nasze działania polegały na podaniu dwóch prądów wody i rozbiórce przepalonych elementów budynku w celu dogaszania zarzewia przy pomocy drabiny mechanicznej oraz podnośnika hydraulicznego – informują strażacy z OSP Kołczewo. 

W zdarzeniu brały udział JRG Międzyzdroje, OSP Kołczewo, OSP Międzywodzie oraz OSP Ładzin.

 7,551 odsłon

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524