Połącz się z nami

Wiadomości

Vineta Wolin – Rasel Dygowo 1:0. Zobacz zdjęcia i relację!

Opublikowano

w dniu

Spotkanie Vinety Wolin z Raselem Dygowo zakończyło się zwycięstwem 1:0

Piłkarski maraton w IV lidze trwa i nieubłaganie zbliża się do fazy decydującej W środowy wieczór Vineta na własnym obiekcie podjęła Rasel Dygowo.

Pierwsza jedenastka w porównaniu z meczem w Bobolicach różniła się dwiema postaciami. Na szpicy od pierwszej minuty wybiegł Kamil Wiśniewski, natomiast lewą flankę zabezpieczył tym razem Jakub Tarka, zastępując Łukasza Lewandowskiego.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić do tego, że Vikingowie szybko dążą do wypracowania sobie prowadzenia. Nie inaczej było w środę, kiedy od początku defensywa Rasela głęboko ustawiona na własnej połowie odpierała ataki Vikingów.

Gospodarze próbowali się przedostać pod bramkę rywala różnymi sposobami. W bocznych sektorach rządzili Ignasiak i Nagórski, na prostopadłe podania czyhał Kamil Wiśniewski, a Dawid Jeż i Marek Niewiada próbowali przenieść futbolówkę za kołnierz obrońców Rasela. Najlepszą sytuację do objęcia prowadzenia miał Maciej Ignasiak, lecz po strzale z bliskiej odległości trafił w rękę golkipera Rasela, który instynktownie zablokował strzał.

W 30 minucie spotkania okazji doczekał się Kamil Wiśniewski, który otrzymał doskonałe podanie prostopadłe w pole karne od Macieja Ignasiaka. „Wiśnia” nie zmarnował szansy i dopisał kolejne trafienie na swoje konto, otwierając wynik spotkania.

Druga połowa to kontynuacja dominacji Vikingów, którzy ponownie atakowali z każdej strony boiska. Rasel, który praktycznie ograniczał się do wybiegania dwoma zawodnikami z własnej połowy, skutecznie blokował próby dośrodkowań Vikingów. Kilka strzałów gospodarzy w drugiej części gry obronił także Jakub De Clerck.

W końcówce spotkania groźną sytuację stworzyli goście, ale piłka dostarczona w pole karne Vikingów nie została przez nikogo dopadnięta. Rasela w ostatniej fazie meczu uratował także słupek, a przed dobitką z bliska w wykonaniu Maszki, uchronił gości De Clerck.

Zwyciężamy w Wolinie z Raselem 1:0, po bramce Kamila Wiśniewskiego.

W sobotę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Wieża Postomino. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 15:00.

IV LIGA VINETA WOLIN 1:0 RASEL DYGOWO

Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Jakub Tarka, Bartłomiej Żukowski, Dawid Jeż, Łukasz Bożko, Adrian Nagórski, Marek Niewiada, Maciej Ignasiak (Jakub Maszka 90′), Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 77′), Bartosz Sobinek (Konrad Bartoszewicz 59′), Kamil Wiśniewski (Kamil Lewandowski 73′)

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Podsumowanie akcji „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka” 

Opublikowano

w dniu

2 grudnia miała miejsce wyjątkowa akcja charytatywna o nazwie „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka”, skierowana do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatu kamieńskiego, domów dziecka oraz samotnych seniorów dotkniętych kryzysem ubóstwa. 
Ponad 50 wolontariuszy oraz harcerze, pracownicy administracyjni urzędów gmin i instytucji połączyło siły, aby zebrać żywność, artykuły chemii gospodarczej oraz słodycze dla tych, którzy potrzebują wsparcia.
Darczyńcy i sympatycy akcji wsparli ją hojnie, ofiarowując przedmioty o wartości 44 547 zł podczas finału zbiórki. Dodatkowo, ponad 15 000 zł zebrano dzięki licytacjom prowadzonym na profilu „Wielka Paka” na Facebooku.
To niezwykłe wydarzenie zyskało honorowe poparcie marszałka województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Geblewicza, dzięki któremu wszyscy wolontariusze otrzymali ciepłe posiłki.
Dzięki hojności ludzkich serc oraz ciężkiej pracy wolontariuszy udało się przygotować ponad 300 paczek żywnościowych. To ogromne wsparcie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Zima często ukazuje prawdziwe oblicze człowieczeństwa, a wyniki tegorocznej akcji charytatywnej oraz kolejny rekord w szacowanej kwocie zebranych darów i przedmiotów na licytację potwierdzają tę ideę.
Dzięki zaangażowaniu i hojności wielu ludzi, akcja „Duża Paka dla Dzieciaka i Starszaka” stała się wyjątkowym, cyklicznym wydarzeniem, które wnosi światełko nadziei do życia osób najbardziej potrzebujących w naszym powiecie.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Trwają poszukiwania 49-latka z Ukrainy

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

W powiecie kamieńskim trwają poszukiwania 49-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna ostatni raz widziany był dzisiaj  w sobotę w Międzywodziu na wysokości mariny. Spacerował ze swoją matką. W pewnym momencie oddalił się w nieznanym kierunku. 

– Mężczyzna jest upośledzony umysłowo, kontakt z nim jest utrudniony, nie mówi po polsku. Reaguje na zdrobnienie imienia KOLA. Nie jest agresywny, nie posiada przy sobie żadnych niebezpiecznych narzędzi – informują policjanci.

Do poszukiwań włączyli się strażacy m.in z Kołczewa, Wolina i Międzyzdrojów.

– Wraz z rozwojem sytuacji oraz zwiększaniem się obszaru poszukiwań podjęto decyzję o zadysponowaniu terenowych pojazdów. Dodatkowo zadysponowani zostali strażacy z OSP Wolin wyposażeni w specjalistycznego drona ratowniczego posiadającego kamerę termowizyjną – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Pomimo kilkugodzinnych wysiłków połączonych sił strażaków oraz policjantów zaginionego nie udało się odnaleźć.

Mężczyzna w chwili zaginięcia ubrany był w ciemno-szarą kurtkę z kapturem, granatowe jeansy z podwiniętymi nogawkami, czarną czapkę i czarne buty.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Skoszewo. Wybudują kilometr asfaltowej drogi

Opublikowano

w dniu

Foto: Urząd Miejski w Wolinie

Już niebawem mieszkańcy Skoszewa do domów będą dojeżdżali nową drogą – w miejscowości tej powstanie ponad kilometr asfaltowej drogi.

– Szczególnie dziękuję Staroście Kamieńskiemu Józefowi Malcowi, któremu tak samo jak mi zależało na realizacji tej inwestycji – informuje Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

Wiele merytorycznych spotkań i dyskusji spowodowały, że zarówno długość pierwotnie zakładanej drogi została zwiększona jak i przyjęto bardziej trwałą technologię wykonania.

Gmina Wolin sfinansowała aktualizację dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz zadeklarowała wsparcie finansowe w zakresie realizacji inwestycji – łącznie ok. 750 tys. złotych.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

„Start! – rusza VI edycja Konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę”

Opublikowano

w dniu

Woliński Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę” realizowanego w ramach projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic – „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie w Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej (Hortobágyi Nemzeti Park).

– To już szósta edycja konkursu realizowanego od 2018r. Konkurs jest skierowany do młodzieży kl. VI – VII uczęszczającej do szkół wskazanych w załączniku do Regulaminu. Nagrodą dla trzech zwycięskich zespołów w każdym z krajów- Polka, Węgry, jest 7-10 -dniowy pobyt studyjno-edukacyjny w  węgierskim parku Hortobagy oraz w Wolińskim Parku Narodowym. Dodatkowo, sześć szkół, z których uczniowie uzyskają najwyższą liczbę punktów w konkursie, otrzyma nagrody związane z edukacją przyrodniczą  do 1 500 zł każda – informuje Elżbieta Waliszewska – Lorent z WPN-u.

Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie mogą zgłaszać się do 11 grudnia 2023r. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę trzyosobowych zespołów.

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronach:

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Mężczyzna wpadł do wody w Wolinie. Pomogli świadkowie

Opublikowano

w dniu

Strażacy dostali wezwanie do portu, przy ulicy Niedamira w Wolinie. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna wpadł do wody i został wyciągnięty przez świadków zdarzenia.

– Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, poprzez zapewnienie komfortu termicznego do czasu przybycia ZRM. Po przekazaniu poszkodowanego Ratownikom Medycznym, działania zostały zakończone, mężczyzna został zabrany do szpitala – informują strażacy z OSP Wolin.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Skutki silnego wiatru. Połamane drzewa i gałęzie

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

257 razy zachodniopomorscy strażacy byli wzywani w ciągu ostatniej doby do usuwania skutków wichury, która przeszła nad regionem.

Strażacy z gminy Wolin także byli wzywani do powalonych drzew i połamanych gałęzi.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524