Połącz się z nami

Wiadomości

Po ostatnim meczu Vineta Wolin rządzi w powiecie

Opublikowano

w dniu

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

Podczas ostatniego spotkania, piłkarze Gryfa Kamień Pomorski podjęli na swoim stadionie drużynę Vinety Wolin. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem dla Vinety 1:2, bo bramkach Kamila Wiśniewskiego i Jakuba Tarki.

Trenerzy zdecydowali się na postawienie bliźniaczej jedenastki do tej, która pojawiła się w środę w Stargardzie. Jedyna zmiana w zespole Vinety to rotacja w środku pola – Bartek Sobinek rozpoczął spotkanie od 1 minuty, wskakując w miejsce Adriana Kranza.
Początek wyglądał tak jak przyzwyczaili nas już Vikingowie. Dominacja w posiadaniu piłki, cierpliwe rozgrywanie z jednej strony na drugą i pracowanie na dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Jednak liczne próby dośrodkowań nie za bardzo nam w pierwszej próbie pomagały zagrozić bramce Patryka Jurka.
Kiedy wydawało się, że Vikingowie panują nad sytuacją boiskową, z kontrą wyszli gospodarze. Zespół z Wolina nie zdążył dobrze odbudować swoich szyków w defensywie, co wykorzystał Gryf, dobrą akcją zdobywając prowadzenie za sprawą Latuszka.
Po utracie gola wkradło się w nasze szeregi trochę nerwowości, mimo czego nadal utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki. Gryf wyczuł szanse i w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mecz wcale nie wyglądał tak, jakby mierzyła się drużyna walcząca o awans, z drużyną, która walczy o uniknięcie degradacji.
W przerwie w drużynie Vikingów nastąpiła zmiana – Szymon Smerdel pojawił się na boisku w miejscu Radka Cyburta. Z biegiem czasu wolinianie stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. Już w 55 minucie doszło do wyrównania za sprawą Kamila Wiśniewskiego, jednak chorągiewka sędziego – wydaje się, że niesłusznie – powędrowała w górę. Kolejną sytuację mieliśmy kilka minut później, lecz tym razem bramkarza Gryfa uratował słupek. Zdaje się, że dołożył on swoje trzy grosze, zmieniając palcami tor lotu futbolówki. W międzyczasie za dyskusję z arbitrem drugą żółtą kartkę obejrzał Szymon Włodarek.
Czas uciekał nieubłaganie, a wtedy z pomocą przyszło to co nie wychodziło w pierwszej połowie – dośrodkowanie. Piłka dograna w pole karne wprost do Kamila Wiśniewskiego, który nie marnuje dobrych sytuacji w derbach. Wiśnia w 83 minucie doprowadza do wyrównania i daje tym samym sygnał do zintensyfikowania ataków. Na kolejny cios nie musieliśmy długo czekać! Kapitan Jakub Tarka wykorzystał dogranie z narożnika boiska od Macieja Ignasiaka i wpakował w 87 minucie piłkę do bramki Jurka. Vikingowie wyszli tym samym na prowadzenie, którego do końca spotkania już nie oddali.
W środę kolejne starcie. Do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Iskierka Szczecin. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00.
GRYF KAMIEŃ POMORSKI 1:2 VINETA WOLIN
1:0 Bartosz Latuszek 25′
1:1 Kamil Wiśniewski 83′
1:2 Jakub Tarka 87′
Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Łukasz Bożko, Marek Niewiada, Dawid Jeż, Jakub Tarka, Adrian Nagórski, Maciej Ignasiak, Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 46′), Bartosz Sobinek, Konrad Bartoszewicz (Bartosz Nizio 89′), Kamil Wiśniewski (Adrian Kranz 90+3′)
Gryf Kamień Pomorski: Patryk Jurek, Przemysław Stosio, Aleksander Cieślik, Kacper Wittbrodt, Kacper Plebańczyk (Jan Skuratowski 56′), Bartosz Latuszek, Maciej Więcek, Maciej Szwech (Kacper Karman 77′) Jakub Nowacki, Dawid Roszak, Szymon Włodarek.
Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

 982 odsłon

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wiadomości

Noc Muzeów 2022 w Wolińskim Parku Narodowym

Opublikowano

w dniu

Foto: Michał Szweik/WPN

sobotę 25 czerwca 2022 r. w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach odbędzie się kolejna odsłona Nocy Muzeów.

W ramach wydarzenia od godziny 18:00 do 22:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawę przyrodniczą naszego muzeum oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji. Ostatnie wejścia do 21.30.

Ekspozycja Muzeum Przyrodniczego obrazuje różnorodność przyrody Wolińskiego Parku Narodowego. Można tu z bliska obejrzeć charakterystyczne dla tego obszaru ekosystemy wraz ze specyficznymi dla nich przedstawicielami fauny. Na szczególna uwagę zasługują wystawy przedstawiające środowisko nieleśne i wodne.

Dodatkowymi atrakcjami będą zajęcia edukacyjne prowadzone przez Międzyzdrojskich Harcerzy oraz Uniwersytet Szczeciński, jak również film przyrodniczy oraz wycieczka kolejką turystyczną.

Sponsorem Głównym Wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

 1,923 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Młodzi policjanci w ramach adaptacji zawodowej patrolują ulice powiatu kamieńskiego

Opublikowano

w dniu

Foto: KPP w Kamieniu Pomorskim

12 młodych stażem policjantów w ramach adaptacji zawodowej będzie patrolować ulice powiatu kamieńskiego pod okiem doświadczonych kolegów, zdobywając w ten sposób praktykę w terenie. 

Od 13 czerwca na terenie powiatu kamieńskiego pojawili się dodatkowi policjanci w ramach wsparcia na sezon letni. Młodzi adepci pod  okiem starszych kolegów będą zdobywać doświadczenie zawodowe. Przez najbliższe tygodnie jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców- zwłaszcza tych o których za pośrednictwem krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa sygnalizują nas mieszkańcy naszego powiatu. Służby przez nich pełnione odbywać się będą w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.

Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw  i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach newralgicznych, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

Młodzi funkcjonariusze będą wspierać lokalnych policjantów do 9 września 2022 r. Po zakończeniu adaptacji zawodowej wrócą do macierzystych jednostek Policji.

 

sierż. Katarzyna Jasion

 1,657 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Ruszył na pomoc małemu dziecku! Cztery dni wcześniej ukończył kurs ratownika

Opublikowano

w dniu

Foto: Urząd Miejski w Wolinie

Druh Robert Mazgaj z OSP Kołczewo uratował życie 4-letniego chłopca!

Zdarzenie miało miejsce 16 czerwca w Chynowie. Zaledwie cztery dni wcześniej (12.06) Pan Robert ukończył pozytywnie kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy zdobywając uprawnienia ratownika.

To pokazuje, jak ważne jest inwestowanie w bezpieczeństwo. Pan Robert spędzając czas wolny z najbliższymi usłyszał wołanie o pomoc. Po dotarciu na miejsce zastał nieprzytomnego chłopca, który zadławił się jedzeniem.

Opanowanie, doświadczenie i zdecydowane uratowały dziecku życie i zapobiegły ogromnej tragedii, co potwierdziło ratownictwo medyczne.

– Postawa Pana Roberta, jego profesjonalizm w prowadzeniu akcji ratunkowej zasługuje, by stać się wzorem do naśladowania dla wszystkich strażaków. Jest też dowodem, na to jak ważne są realizowane cyklicznie szkolenia ratownicze naszych strażaków – mówi Ewa Grzybowska, burmistrz Wolina.

 1,884 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

23 km po malowniczej trasie Pomorza Zachodniego dla każdego! Z Wolina do Międzyzdrojów

Opublikowano

w dniu

3 lipca zapraszamy na rajd rowerowy Wolin – Międzyzdroje.To propozycja dla miłośników dwóch kółek w każdym wieku. Szlak przebiega piękną trasą BLUE VELO, m.in. wzdłuż Zalewu Szczecińskiego.

Start z wioski Słowian i Wikingów w Recławiu a koniec w Międzyzdrojach – na terenie amfiteatru.

Na uczestników będą czekać wyjątkowe atrakcje: miasteczko rowerowe, zabawy dla dzieci czy konkursy z nagrodami.

Bezpłatne zapisy: https://bit.ly/wolin-międzyzdroje lub mailowo rowery@2event.pl

HARMONOGRAM

  • 09:30 zbiórka Centrum Słowian i Wikingów.
  • 10:00 przywitanie i rozpoczęcie rajdu (Wioska Słowian i Wikingów)
  • 11:30 – 12:00 meta (Amfiteatr Międzyzdroje)
  • 11:00 – 17:00 Miasteczko Rowerowe Pomorza Zachodniego (Amfiteatr Międzyzdroje) a na nim rowerowe show (wyczynowy pokaz skakania na rowerze), akademia rowerowa, wręczenie pamiątkowych medali, animacje dla dzieci (malowanie twarzy, zabawy ruchowe, animatorzy na bicyklu, możliwość jazdy na bicyklu z asekuracją, bańki mydlane, tworzenie zabawek z balonów, ekologiczne zagadki i zadania ekologiczne, warsztaty z malowania toreb z ekologicznych farb), fotobudka, dj, poczęstunek dla uczestników, stoisko promujące aplikacje rowerową Pomorza Zachodniego, stoisko z mapami tras rowerowych i gadżetami rowerowymi Pomorza Zachodniego.

 1,868 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Wypadła z gniazda. Przestraszonej sowie pomogli strażacy

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy z OSP Kołczewo (gm. Wolin) pomogli małej sowie, która tak bardzo rozpychała się w gnieździe, że w końcu z niego wypadła. Ratowników wezwali urlopowicze.

Na terenie pola kempingowego w miejscowości Świętouść, młoda sowa wypadła z gniazda.

– Nasze działania po dojeździe na miejsce zdarzenia polegały na złapaniu przestraszonego zwierzęcia, a następnie ustaleniu czy nie wymaga ono interwencji lekarza weterynarii. Jak się okazało, mimo upadku z dużej wysokości, sowa nie odniosła obrażeń – informują strażacy.

Po kilkunastu minutach zwierze całe i zdrowe zostało umieszczone w swoim gnieździe, a całej sytuacji przyglądała się jego matka.

 1,665 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Raport. Długi czerwcowy weekend na naszych drogach

Opublikowano

w dniu

Foto: KPP w Kamieniu Pomorskim

Wypadek, 9 kolizji drogowych, 2 nietrzeźwych kierujących i 2 kierujących po środkach działających podobnie do alkoholu to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu kamieńskiego. Policjanci wciąż apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

W sobotę (18.06) kilkanaście minut po godz. 01.00 w Międzyzdrojach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i hulajnogi elektrycznej. 21-letni mężczyzna kierujący hulajnogą nie zatrzymując się, nie schodząc i nie rozglądając się wjechał na przejście dla pieszych wprost pod zbliżający się pojazd. Kierujący pojazdem Renault nie miał szans na wyhamowanie. W wyniku wypadku 21-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala w Gryficach.

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe do jakiego doszło w czwartek (16.06) po godz. 22:00 w miejscowości Wisełka gm. Wolin na szczęście okazało się być kolizją i żadna osoba nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na skrzyżowaniu ulic doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki VW Caddy z pojazdem dostawczym marki Ford Transit.  

Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli policyjnych kierowanych do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko w ostatni weekend kamieńscy policjanci zatrzymali czterech takich kierowców.

W czwartek (16.06) ok. godz. 19:00 w Międzyzdrojach kierujący pojazdem osobowym marki VW Passat poruszał się nierównym torem jazdy. Okazało się, że 38-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Wolin znajdował się pod działaniem środków narkotycznych. Następnego dnia w miejscowości Dziwnów po godzinie 17:00, 25-letni mieszkaniec gm. Gryfice również kierował pojazdem osobowym znajdując się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. W niedzielę 27-letni rowerzysta, mieszkaniec gm. Kamień Pomorski został zatrzymany we Wrzosowie do kontroli drogowej. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 1 promil.

Za swoje postępowanie zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 1,649 odsłon

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524