Połącz się z nami

Wiadomości

Po ostatnim meczu Vineta Wolin rządzi w powiecie

Opublikowano

w dniu

Foto: Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

Podczas ostatniego spotkania, piłkarze Gryfa Kamień Pomorski podjęli na swoim stadionie drużynę Vinety Wolin. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem dla Vinety 1:2, bo bramkach Kamila Wiśniewskiego i Jakuba Tarki.

Trenerzy zdecydowali się na postawienie bliźniaczej jedenastki do tej, która pojawiła się w środę w Stargardzie. Jedyna zmiana w zespole Vinety to rotacja w środku pola – Bartek Sobinek rozpoczął spotkanie od 1 minuty, wskakując w miejsce Adriana Kranza.
Początek wyglądał tak jak przyzwyczaili nas już Vikingowie. Dominacja w posiadaniu piłki, cierpliwe rozgrywanie z jednej strony na drugą i pracowanie na dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Jednak liczne próby dośrodkowań nie za bardzo nam w pierwszej próbie pomagały zagrozić bramce Patryka Jurka.
Kiedy wydawało się, że Vikingowie panują nad sytuacją boiskową, z kontrą wyszli gospodarze. Zespół z Wolina nie zdążył dobrze odbudować swoich szyków w defensywie, co wykorzystał Gryf, dobrą akcją zdobywając prowadzenie za sprawą Latuszka.
Po utracie gola wkradło się w nasze szeregi trochę nerwowości, mimo czego nadal utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki. Gryf wyczuł szanse i w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mecz wcale nie wyglądał tak, jakby mierzyła się drużyna walcząca o awans, z drużyną, która walczy o uniknięcie degradacji.
W przerwie w drużynie Vikingów nastąpiła zmiana – Szymon Smerdel pojawił się na boisku w miejscu Radka Cyburta. Z biegiem czasu wolinianie stwarzali sobie coraz groźniejsze sytuacje. Już w 55 minucie doszło do wyrównania za sprawą Kamila Wiśniewskiego, jednak chorągiewka sędziego – wydaje się, że niesłusznie – powędrowała w górę. Kolejną sytuację mieliśmy kilka minut później, lecz tym razem bramkarza Gryfa uratował słupek. Zdaje się, że dołożył on swoje trzy grosze, zmieniając palcami tor lotu futbolówki. W międzyczasie za dyskusję z arbitrem drugą żółtą kartkę obejrzał Szymon Włodarek.
Czas uciekał nieubłaganie, a wtedy z pomocą przyszło to co nie wychodziło w pierwszej połowie – dośrodkowanie. Piłka dograna w pole karne wprost do Kamila Wiśniewskiego, który nie marnuje dobrych sytuacji w derbach. Wiśnia w 83 minucie doprowadza do wyrównania i daje tym samym sygnał do zintensyfikowania ataków. Na kolejny cios nie musieliśmy długo czekać! Kapitan Jakub Tarka wykorzystał dogranie z narożnika boiska od Macieja Ignasiaka i wpakował w 87 minucie piłkę do bramki Jurka. Vikingowie wyszli tym samym na prowadzenie, którego do końca spotkania już nie oddali.
W środę kolejne starcie. Do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Iskierka Szczecin. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00.
GRYF KAMIEŃ POMORSKI 1:2 VINETA WOLIN
1:0 Bartosz Latuszek 25′
1:1 Kamil Wiśniewski 83′
1:2 Jakub Tarka 87′
Vineta Wolin: Jakub Kokiel – Łukasz Bożko, Marek Niewiada, Dawid Jeż, Jakub Tarka, Adrian Nagórski, Maciej Ignasiak, Radosław Cyburt (Szymon Smerdel 46′), Bartosz Sobinek, Konrad Bartoszewicz (Bartosz Nizio 89′), Kamil Wiśniewski (Adrian Kranz 90+3′)
Gryf Kamień Pomorski: Patryk Jurek, Przemysław Stosio, Aleksander Cieślik, Kacper Wittbrodt, Kacper Plebańczyk (Jan Skuratowski 56′), Bartosz Latuszek, Maciej Więcek, Maciej Szwech (Kacper Karman 77′) Jakub Nowacki, Dawid Roszak, Szymon Włodarek.
Seweryn Malikowski/Vineta Wolin

 3,292 odsłon

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Zimowe pływanie w Dziwnie w Wolinie. 140 śmiałków wskoczyło do zimnej wody

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Prawie 8 stopni Celsjusza miała woda w sobotę w Wolinie, gdzie odbywały się zawody w zimowym pływaniu Dziwna Challenge.

Blisko 140 zawodników przyjechało do Wolina, aby wziąć udział w zimowym pływaniu w Dziwnie.

Foto: Wojciech Basałygo

Zawodnicy musieli przepłynąć dystans w zimnej wodzie w samych strojach kąpielowych, czepkach i okularkach pływackich.

Organizatorzy zorganizowali wyścigi na dystansie 1000, 750, 500, 250 i 100 metrach.

Pływanie lodowe lub zimowe to sport ekstremalny o znaczących korzyściach zdrowotnych i psychicznych. W Polsce sport ten uprawia około 1000 osób.

 669 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Enea zmodernizowała stację energetyczną w Recławiu

Opublikowano

w dniu

Foto: Enea Operator

Enea Operator ukończyła kolejne inwestycje istotne dla bezpieczeństwa i rozwoju województwa zachodniopomorskiego. Zmodernizowane stacje energetyczne 110/15kV Recław, Gryfice i Gumieńce zapewnią bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do ponad 40 tys. odbiorców zlokalizowanych na terenie Szczecina oraz gmin: Wolin, Gryfice oraz Brojce i Płoty. Inwestycje przyczynią się również do rozwoju źródeł odnawialnych.

Zrealizowany przez Eneę Operator projekt obejmował przebudowę i modernizację trzech ważnych stacji elektroenergetycznych 110/15kV (Recław, Gryfice, Gumieńce). Unowocześnione Główne Punkty Zasilające (GPZ) stanowią bardzo ważny element sieci dystrybucyjnej w Zachodniopomorskiem. Zakres inwestycji obejmował m.in. wymianę rozdzielnic średniego napięcia wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Dzięki modernizacji monitorowanie sieci elektroenergetycznej będzie odbywało się w dużej mierze zdalnie. Przyspieszy to znacznie reakcję na ewentualne zakłócenia w pracy urządzeń energetycznych – elektromonterzy Enei Operator będą mogli szybciej reagować w sytuacjach awaryjnych. Stacje poszerzono również o nowe tzw. rezerwowe pola, które zostały przystosowane do przyłączenia nowych odnawialnych źródeł lub odbiorców o wysokim poziomie automatyzacji. Zastosowana została nowoczesna ochrona przepięciowa dla wszystkich wyprowadzeń linii średniego napięcia (SN), co zwiększyło ochronę przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi. Przełoży się to również pozytywnie na wskaźnik niezawodności dostaw energii dla rejonu zasilania tych GPZ.

– Modernizacja stacji będzie miała pozytywny wpływ na poprawę jakości i ciągłości dostaw energii elektrycznej. Nowoczesna infrastruktura ułatwi także bieżącą obsługę stacji dzięki nowemu systemowi nadzoru lokalnego, który pozwoli na zebranie i przesłanie kompletnych informacji o stanie technicznym oraz pomiarach wielkości elektrycznych – powiedział Jacek Górski, wiceprezes ds. infrastruktury sieciowej Enei Operator.

Projekt wpisuje się w działania Enei Operator służące przyłączaniu nowych odbiorców, co pozytywnie wpływa również na rozwój gospodarczy regionu. Dzięki modernizacji poprawiona zostanie jakość i pewność zasilania, a także bezpieczeństwo obsługi urządzeń elektroenergetycznych. Projekt wpisuje się również w jeden z kluczowych kierunków rozwoju Grupy Enea jakim jest rozwój inteligentnej sieci energetycznej. Modernizacja trzech GPZ wpływa również pozytywnie na ograniczanie wpływu wykorzystywanych urządzeń na środowisko.

 547 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Kolejny dzień poszukiwań 62-latki. Strażacy sprawdzali zbiorniki wodne

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Ostatnim miejscem w którym była widziana 62-letnia kobieta ze Świnoujścia był Park Zdrojowy. Według jednej z hipotez, kobieta mogła wpaść do licznych w tym miejscu zbiorników rentencyjnych. Dlatego o pomoc poproszono strażaków dysponujących dronem do poszukiwań podwodnych. Zbiorniki sprawdzano także z powietrza.

Foto: OSP Kołczewo

– Nasze działania polegały na sprawdzeniu akwenów wodnych w Parku Zdrojowym oraz nabrzeża Portu jachtowego przy pomocy drona latającego oraz drona podwodnego. Po sprawdzeniu wspomnianych akwenów, akcję zakończono. Niestety kobiety nie udało się odnaleźć – mówią strażacy z OSP Kołczewo.

Foto: OSP Kołczewo

Świnoujska policja prosi o pomoc mieszkańców naszego miasta w poszukiwaniach osoby zaginionej – 62-letniej Anny Bodurka, mieszkanki Świnoujścia. Kobieta w chwili zaginięcia mogła być ubrana w kurtkę koloru wiśniowego, legginsy, czapkę zimową koloru jasnego, chustę w kolorze jasnym, kolorową bluzkę oraz adidasy w szarym kolorze. Dodatkowo mogła mieć na szyi rzemyk z wizerunkiem Matki Boskiej oraz drugi z wizerunkiem Jezusa Chrystusa. Osoby, które widziały zaginioną kobietę lub mają jakiekolwiek informacje na temat jej miejsca pobytu, proszone są o kontakt pod numerem alarmowym 112 lub bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Świnoujściu pod numerem telefonu 47-78-31-511

Zaginiona kobieta ma około 164 centymetrów wzrostu, średnią budowę ciała, włosy koloru siwego o długości sięgającej ramion, szeroki nos, oczy piwne. Kobieta choruje na cukrzycę. Zaginiona widziana była po raz ostatni w dniu 17 marca 2023 roku.

 3,954 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Wolin dostał dotację na pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom

Opublikowano

w dniu

Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

– „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” i „Opieka wytchnieniowa”, to niezwykle ważne programy, dzięki którym osoby niepełnosprawne oraz ich bliscy, którzy na co dzień sprawują nad nimi opiekę uzyskują pomoc – podkreślił dziś na konferencji w ZUW w Szczecinie wojewoda Zbigniew Bogucki.

Przedstawiciele gmin i powiatów, które złożyły zapotrzebowanie i uzyskały z Funduszu Solidarnościowego dotacje na realizację programów odebrali podpisane przez wojewodę umowy na dofinansowanie. W Szczecinie umowy wręczał wojewoda Zbigniew Bogucki, a w Koszalinie wicewojewoda Mateusz Wagemann.

Łączna kwota dotacji w obu programach na 2023 r. wyniosła 17,8 mln zł. Dofinansowanie na usługi asystenta osobistego – 13,1 mln zł uzyskały 62 samorządy – o 9 więcej, niż w roku ubiegłym. Na wsparcie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez opiekę wytchnieniową dotację w kwocie 4,7 mln zł przyznano 57 samorządom – o 14 więcej, niż w 2022 r.

Foto: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

 10,547 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Tak świętowano Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Dargobądzu

Opublikowano

w dniu

Foto: Marcel Szuliński

Koło Gospodyń Wiejskich w Dargobądzu wraz z sołectwem, radnym oraz GCkSTiR przygotowało uroczystość z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

– Przybyło na nie wielu zaprzyjaźnionych gości oraz nie zabrakło również naszych mieszkańców. Dziękuję wszystkim paniom, które przygotowały pyszne ciasta na tą uroczystość. Mam nadzieję, że to spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci – mówi Marcel Szuliński.

W uroczystości wzięła udział Anna Bańkowska  – Członkini Zarządu Woj. Zachodniopomorskiego

Przedstawiciele Posła na Sejm Artura Łąckiego: Dorota Schrammek i Jan Trafny, Radny Powiatu Kamieńskiego Bogdan Czaplicki i Radny Rady Miejskiej Gminy Wolin Waldemar Dubrawski.

 11,675 odsłon

Czytaj dalej

Wiadomości

Tak powstaje nowy most na drodze pomiędzy Świnoujściem a Troszynem

Opublikowano

w dniu

Foto: GDDKiA Szczecin

W ramach budowy S3 pomiędzy Świnoujściem a Troszynem powstaje nowy most na obwodnicy Wolina. Podpory nr 21 i 22 wykonywane są w nurcie cieśniny Dziwna, będą posadowione na palach wierconych.

S3 Dargobądz – Troszyn. Odcinek ma 16 km długości i obejmie budowę węzła Dargobądz, a także Wolin Zachód i Wolin Wschód. Nowy odcinek połączy się z obwodnicą Troszyna. W ramach inwestycji przewidziano też budowę pary miejsc Obsługi Podróżnych kategorii II na wschód od Dargobądza. Przy węźle Wolin Wschód powstanie Obwód Utrzymania Drogi. Wybudowanych zostanie również siedem wiaduktów, dwa mosty oraz estakada. Powstaną również przejścia i przepusty dla zwierząt, w tym dwa przejścia górne o szerokości 50 metrów.

 11,095 odsłon

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524