Połącz się z nami

Wiadomości

Mieszkańcy Świnoujścia szukają tańszych mieszkań w gminie Wolin

Opublikowano

w dniu

Foto: Pixbay

Mieszkańcy Świnoujścia stanęli przed wyborem – kupić 50-metrowe mieszkanie nad morzem, czy wybrać 100-metrowy dom w tej samej cenie położony 25 kilometrów dalej – informuje portal swinoujskie.info.

Budowa tunelu pod Świną spowodowała, że świnoujścianie coraz częściej rozglądają się za tańszymi nieruchomościami w pobliżu Świnoujścia. I nie chodzi o te położone w Przytorze-Łunowie, Warszowie, czy Karsiborze.

Większość inwestycji w postaci nowych domów powstaje w miejscowościach położonych poza atrakcyjnym i drogim jak na kieszeń zwykłego mieszkańca Świnoujścia. Decyzję o budowie domu ma nie tylko cena, ale także marzenie wielu o posiadaniu własnego domu. Pokolenie 30- i 40-latków jest gotowe na zamianę mieszkania w Świnoujściu na dom w małych miejscowościach np. w gminie Wolin.

Na taki ruch nie decydują się osoby posiadające dzieci i chcące, aby szkoła była blisko domu, a także ci dla których odległość 25 kilometrów od miejsca pracy stanowi utrudnienie komunikacyjne.

W gminie Wolin ceny nieruchomości potrafią zaskoczyć cenami.

Wolin położony jest 25 kilometrów od Świnoujścia. Czas dojazdu samochodem ze Świnoujścia wynosi 25 minut (bez przeprawy promem). Do miejscowości wkrótce dojedziemy drogą ekspresową, a po wybudowaniu tunelu, dostępność nie powinna być większym problemem.

W Wolinie ceny mieszkań na rynku wtórnym zaczynają się od 2 tys. zł za metr kw. (stan do remontu), a kończą na 4 tys. zł za metr kw. mieszkania gotowego do zamieszkania.

Minusem jest brak nowych mieszkań. Deweloperzy jeszcze nie dostrzegli potencjału Wolina i nie budują na razie tu nowych mieszkań.

Atrakcyjne w Wolinie są także ceny domów. Przykładowo, za 170-metrowy dom z garażem wybudowany w 1970 roku zapłacimy 405 tys. zł. Są też i nowsze domy. Przeglądając ogłoszenia znajdziemy np. 400-metrowy dom z 2000 roku za 830 tys. złotych.

Aktualnie gmina Wolin przygotowuje się do uzbrajania nieruchomości pod budownictwo jednorodzinne. Warto wypatrywać przetargów w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Wolin

Jeszcze tańsze są nieruchomości położone poza Wolinem. Są atrakcyjne ze względu na dostępność komunikacyjną, bo w każdej z nich jest stacja kolejowa z zatrzymującymi się pociągami PolRegio kursującymi do Szczecin i Świnoujścia. Dotyczy to Warnowa, Mokrzycy Wielkiej, Troszyna, Parłówka i Ładzina.

Na przykład w niewielkim Warnowie domy jednorodzinne rosną jak grzyby po deszczu. To ze względu na tanie działki i malownicze otoczenie Wolińskiego Parku Narodowego. Znajdziemy tu działki w cenie 40 zł za metr, czyli w cenie raczej nigdzie nie spotykanej w Świnoujściu.

Loading

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości

Zderzenie dwóch busów. Poszkodowanych 5 osób

Opublikowano

w dniu

Dwa samochody zderzył się na drodze S3 na wysokości Dargobądza.  Jedna z osób poszkodowanych była zakleszczona w samochodzie, konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego aby ją uwolnić.

– Działania strażaków polegały również, na zabezpieczeniu miejsca wypadku oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannym osobom, do czasu przybycia kolejnych karetek Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Wolin.

Finalnie 5 osób zostało przewiezionych do szpitali. Obecnie okoliczności wypadku wyjaśnia Policja. Na czas wypadku został wprowadzony ruch wahadłowy.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Wypadek motocyklisty w Dargobądzu

Opublikowano

w dniu

Foto: Dronoujście

Motocyklista trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło we wtorek na DK3 na wysokości Dargobądza. Z nieustalonych przyczyn, kierujący jednośladem stracił panowanie nad pojazdem.

Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Zadecydowano o konieczności szybkiego transportu do szpitala przy użyciu helikoptera.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Stracił przytomność podczas prac polowych. Po rolnika przyleciał helikopter

Opublikowano

w dniu

Foto: OSP Kołczewo

Strażacy zostali wysłani do Domysłowa, tam mężczyzna stracił przytomność podczas prac rolniczych.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że świadkowie zdarzenia po sprawdzeniu funkcji życiowych mężczyzny ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej i przywrócili przytomność. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i poszkodowanego do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego oraz zabezpieczenia terenu pod lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informują strażacy z OSP Kołczewo.

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Ewa Grzybowska ponownie burmistrzem Wolina. Kto w nowej radzie?

Opublikowano

w dniu

Podczas niedzielnych wyborów samorządowych Ewa Grzybowska zdobyła 66,45 proc głosów (3151), Waldemar Dubrawski 28,24 proc. (1339), Łukasz Podolski (252).

– Wygrana w 1 turze z wynikiem 66,45% i 10 mandatów w Radzie Miejskiej to dla nas i dla mnie osobiście ogromna radość i wzruszenie. To też potwierdzenie, że gmina Wolin wyraźnie zmienia się na lepsze. Przed nami wiele zadań i ciężka praca, ale tak jak obiecaliśmy, nie zwalniamy tempa – zapewnia Ewa Grzybowska na swoim facebookowym profilu.

W 15-osobowej radzie znalazło się 10 osób z KWW Ewy Grzybowskiej oraz 5 z KWW Razem Możemy Więcej.

 • Okręg nr 1: Anita Szmit
 • Okręg nr 2: Radosław Kaliciak
 • Okręg nr 3: Krzysztof Śrudkowski
 • Okręg nr 4: Elżbieta Mikołajczyk
 • Okręg nr 5: Tomasz Hamala
 • Okręg nr 6: Andrzej Kubicki
 • Okręg nr 7: Robert Lema
 • Okręg nr 8: Marzena Szulińska
 • Okręg nr 9: Karolina Cackowska
 • Okręg nr 10: Teresa Bielawska – Antosiak
 • Okręg nr 11: Szymon Waligóra
 • Okręg nr 12: Dubrawski Waldemar
 • Okręg nr 13: Leszek Kopański
 • Okręg nr 14: Stanisław Brylski
 • Okręg nr 15: Izabela Opasiński

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Dachował samochód. Wśród poszkodowanych także dzieci

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Do wypadku doszło na na drodze między miejscowościami Recław i Stepnica. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, okazało się, że samochód osobowy dachował, natomiast 3 osoby zostały poszkodowane – 1 osoba dorosła i dwójka dzieci. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdu. 

Rannych przekazano przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego, w tym LPR. Droga w obu kierunkach była zablokowana. 

Loading

Czytaj dalej

Wiadomości

Trwa budowa ogromnej estakady. Pod nią przejadą pociągi

Opublikowano

w dniu

Foto: Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA Szczecin

Trwa budowa estakady na odcinku S3 pomiędzy Świnoujściem a Dargobądzem. Obiekt ten przeprowadzi S3 nad linią kolejową na zachód od Międzyzdrojów. Przygotowywany jest bypass aby przełożyć ruch pod obiektem, co umożliwi budowę najazdu od wschodu. Prace postępują też przy węźle Międzyzdroje.

Loading

Czytaj dalej

Najczęściej czytane

© Copyright 2021, Wszelkie prawa zastrzeżone | wWolinie.pl | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@wwolinie.pl lub zadzwoń 510 555 524