Wiadomości

Mechanik Bobolice – Vineta Wolin 0:4

Opublikowano

w dniu

Vikingowie pewnie ograli gospodarzy z Bobolic i dopisali kolejne trzy oczka do ligowej tabeli.

W sobotę po raz pierwszy mieliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności na obiekcie Mechanika w Bobolicach.
Natłok spotkań skłonił trenerów do decyzji o zastosowaniu kilku zmian w składzie. Do podstawowego zestawienia wskoczył Bartek Żukowski, w skutek czego Marek Niewiada został przesunięty do środka pomocy. Maciej Ignasiak zagrał od początku na lewym skrzydle, w miejsce Konrada Bartoszewicza, którego sztab zdecydował się w sobotę oszczędzić. Odpoczywał również Kamil Wiśniewski, którego miejsce na szpicy zajął Kamil Lewandowski.
Od początku spotkania to Vikingowie nadawali ton wydarzeniom boiskowym. Arbiter bardzo często przerywał jednak grę, ponieważ w pierwszym kwadransie gra była dość ostra. W 18 minucie spotkania obrońca Mechanika sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Bartka Sobinka. Do rzutu karnego podszedł Adrian Nagórski, który mimo tego że bramkarz nie wyczuł jego intencji, nie zdołał umieścić piłki w siatce.
Vikingowie próbowali dalej. Kilka minut po rzucie karnym przed okazją dwukrotnie stanął Kamil Lewandowski. Pierwszy strzał napastnika Vikingów zatrzymał się na słupku, a dobitki Sobinka i Ignasiaka obronił Mateusz Kowalczuk. Drugi strzał – oddany głową – wpadł natomiast prosto w koszyczek golkipera Mechanika.
Upór jednak się opłacił w 36 minucie spotkania. Piłkę zagraną w pole karne Mechanika dopadł Maciej Ignasiak, który z bliskiej odległości wepchnął ją do bramki Kowalczuka notując dziesiąte trafienie w sezonie. Wolinianie poszli za ciosem, efektem czego prowadzenie udało się podwyższyć jeszcze przed przerwą. Na skraju pola karnego z futbolówką znalazł się Radek Cyburt. Wydawało się, że poszuka z tego miejsca dośrodkowania, jednak znalazł lukę w bramce Mechanika i precyzyjnym strzałem przelobował bramkarza gospodarzy.
Drugą połowę rozpoczęliśmy spokojnie, inicjatywę na pierwsze minuty tej części gry oddaliśmy Mechanikowi. Ten fakt również udało nam się wykorzystać, kontrując zespół gospodarzy w 58 minucie spotkania. Podanie na wolne pole do Radka Cyburta było na tyle precyzyjne, że pomocnik Vikingów nie miał problemów z pokonaniem po raz drugi w tym meczu Mateusza Kowalczuka.
Mając korzystny rezultat trenerzy zdecydowali się na wpuszczenie utalentowanego juniora – Jakuba Maszki, już w 68 minucie spotkania. Najmłodszy zawodnik w seniorskiej kadrze Vikingów potwierdził swój snajperski instynkt w 77 minucie, kiedy wykorzystał prostopadłe podanie od Macieja Ignasiaka za linię obrony Mechanika i przerzucił piłkę nad interweniującym bramkarzem gospodarzy.
Mecz w Bobolicach Vikingowie zwyciężyli wynikiem 4:0. Kolejne czyste konto trafia na konto Jakuba Kokiela, debiutancką bramkę w seniorach zdobył Jakub Maszka. Na uwagę zasługuje również Maciej Ignasiak, który do swojego dorobku dorzucił 10. bramkę oraz 11. i 12. asystę.
W środę do Wolina na spotkanie z Vinetą przyjedzie Rasel Dygowo. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 18:00.